Jeden z dotkniętych ogniem samochodów / fot. Inicjatywa Mieszkańców Osiedla Paderewskiego

To było podpalenie – mówi InfoKatowice.pl świadek z osiedla Paderewskiego w Katowicach. To tam spłonęło 6 samochodów w nocy z piątku na sobotę. Zeznania pani Anna złożyła również na policji.

W sobotę informowaliśmy o spalonych 6 samochodach na osiedlu Paderewskiego. Stały na parkingu w rejonie ulicy Sowińskiego. Udało nam się dotrzeć do świadka zdarzenia, który nie pozostawia złudzeń. O samozapłonie nie może być mowy.

– Widziałam jak ktoś rzucał palącym się czymś – wyglądało to jak płonąca kula były 3 rzuty – mówi Anna, świadek zdarzenia. – 3 rzut spowodował ogień. Nasz samochód był bardzo blisko, ochronił go samochód mojej sąsiadki niestety …. ogień był tak duży, że myślałam, że zaraz wszystko wybuchnie – dodaje.

Reklama

Świadek zaznaczyła nam, że bardzo szybko interweniowała straż pożarna. Zeznania złożyła na policji.

Do podpalenia samochodów doszło pomiędzy blokami Sowińskiego 35 a Sowińskiego 41. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Spalone samochody / fot. Inicjatywa Mieszkańców Osiedla Paderewskiego

To nie jedyne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie w Katowicach. 20 grudnia na osiedlu Gwiazdy spłonęły 3 samochody. Tam prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej jednego z pojazdów. Od Skody zajęły się kolejne dwa samochody. Tutaj jednak ciągle nie ma opinii biegłego z zakresu pożarnictwa.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.