Kamery w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Nie będzie monitoring na placu Gwarków w Koszutce. Władze Katowic stwierdziły, że na placu Gwarków nie dzieje się nic złego, więc monitoring nie jest potrzebny. Podpierają się przy tym statystykami Straży Miejskiej i policji. O kamery wnioskowali mieszkańcy i miejscy radni.

Jedną z osób, które wnioskowały o montaż kamer monitoringu na placu Gwarków w dzielnicy Koszutka, był radny miejski Maciej Biskupski. Urzędnicy zapytali Straż Miejską i policję o zasadność montażu takich kamer.

Straż miejska stwierdziła, że od 1 stycznia do 20 października bieżącego roku nie odnotowała żadnego zdarzenia na wskazanym obszarze, a policja odnotowała wyłącznie pojedyncze przypadki spożywania alkoholu w obrębie placu Gwarków – takie zdarzenia miał mieć miejsce szczególnie w okresie letnim.

W związku z powyższym zarówno policja jaki i straż miejska, po dokonaniu analizy zgłoszonych zdarzeń na placu Gwarków w Katowicach, nie widz ą w chwili obecnej potrzeby rozbudowy Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy o punkty kamerowe we wskazanej lokalizacji – poinformował Janusz Waląg, sekretarz miasta Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.