Chorzowska 50, siedziba firmy EY w Katowicach / fot. Lestath

W najbliższy czwartek w Muzeum Historii Katowic odbędzie się spotkanie z cyklu „Podziel się historią”. Tym razem zostanie poświęcone historii ulicy Chorzowskiej.

Wykład pod tytułem „Historia ulicy Chorzowskiej” poprowadzi pracownik Muzeum Historii Katowic – Michał Bulsa. Goście będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie nazwy nosiła ta droga w przeszłości oraz zobaczą reprodukcje starych zdjęć i pocztówek.

Jedną z najważniejszych dróg na terenie Katowic jest współczesna ulica Chorzowska: część Drogowej Trasy Średnicowej, główna szosa w kierunkuj Chorzowa i Bytomia oraz bardzo ważna ulica – pod względem historycznym – zarówno dla centrum Katowic, jak i dla dzielnicy Dąb oraz osiedla Tysiąclecia. Ogromne zmiany przestrzenne, związane z przebudową ulicy i znacznymi wyburzeniami, skłaniają do tego, by przywołać dawne widoki ulicy Chorzowskiej. Dotyczy to zarówno przemian sprzed 100 lat, jak i wydarzeń sprzed lat kilku, kilkunastu – zapowiada muzeum.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 15.00 – 16.00 w czwartek 30 listopada br., w gmachu głównym Muzeum Historii Katowic przy ul. ks. Józefa Szafranka 9 (sala Witkacego na parterze budynku). Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.