Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

W projekcie miejskiego budżetu na przyszły rok władze chcą wyznaczyć 135 tys. złotych na rekonstrukcję walk polsko-niemieckich o Górny Śląsk we wrześniu 1939 roku. Ma też odbyć się konferencja naukowa na ten temat. Władze chcą pozyskać na ten cel środki unijne.

Do projektu budżetu miejskiego na 2018 rok wprowadzano projekt pod nazwą: „Podłoże Zimnej Wojny. Leśna mogiła – zbrodnia na jeńcach węgierskich w 1945 r. oraz obozy jenieckie na terenie Katowic i okolic w latach 1939–1953”. Łączne nakłady finansowe na ten cel mają wynieść 135 tys. złotych. Znaczną część tej kwoty mają pokryć środki unijne (125 350 złotych).

W opisie zadania wskazano, że środki zostaną przeznaczone na:

[…] Organizację rekonstrukcji walk polsko-niemieckich na Górnym Śląsku z września 1939 r. oraz wydarzeń w Dolinie Murckowskiej z 1945 r.; konferencję popularno-naukową na temat zbrodni reżimów totalitarnych w latach 1939–1953 […].

Realizacja zadania w przyszłym roku jest w dużej mierze od decyzji o przyznaniu środków unijnych na ten cel. To część programu „Europa dla Obywateli” (komponent 1: Pamięć europejska).

2 KOMENTARZE

  1. Pewnie znów będą kłamać, że miała miejsce jakaś obrona wieży spadochronowej przez bohaterskich harcerzy… A, że w 1921 roku poloki podstępnie w przebraniu tzw powstańców bezprawnie anektowali częśc Oberschlesien tego już nikt nie powie! A POLSKIE obozy koncentracyjne Zgoda, Łambinowice itd gdzie zginęło tysiące Ślunzoków i Niemców zamordowanych i zamęczonych przez poloków to pewnie też niewygodna prawda!! Ślunsk do Ślunzoków!!

  2. Te Ślunzok (fto to widzioł, co by tak pisać) ciś mi ino stond. Tyś jes taki Ślonzok choby z mysi żici rajzyn tasia. Poczytej sie piyrwyj co i jak boło o potyn ale pisz.
    Pyrsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.