Debata / fot. Katowicki Alarm Smogowy
Reklama

O smogu będzie dyskutowała młodzież. Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum będzie gościł młodych ludzi, ci mają rozmawiać na temat smogu. 10 tez, 6 drużyn, 24 młodych oratorów będzie debatować o polityce antysmogowej województwa śląskiego. W środę 18 października faza subregionalna, w której drużyny z subregionu centralnego zawalczą o miejsce w finale. Finał debat zaplanowano na 25 października.

Śląska Antysmogowa Liga Debat Oksfordzkich wspiera rozwój licealistów z województwa śląskiego poprzez działania edukacyjne, z uwzględnieniem polityki antysmogowej województwa śląskiego. Podczas bitwy na argumenty, czteroosobowe drużyny z sześciu liceów, zmierzą się w dyskusjach o polityce antysmogowej województwa śląskiego.

Reklama

Debaty mają na celu popularyzację uchwały antysmogowej wśród licealistów z regionu. Liga odbywa się w dwóch fazach – subregionalnej oraz regionalnej. Eliminacje dla szkół z subregionu centralnego odbędą się 18 października 2017 r. w godzinach 10:00-14:00 w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum.

– Zwycięska drużyna przejdzie do etapu regionalnego. Finał, w którym zmierzą się uczestnicy z subregionów centralnego, zachodniego oraz północnego, odbedzie się tydzień później  – mówi Patryk Białas, Katowicki Alarm Smogowy.

Debata oksfordzka (uniwersytecka) jak podkreślają organizatorzy, to rodzaj dyskusji, który wyklucza wyśmiewanie i obrażanie, w ramach debaty trzeba dyskutować na tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Przewodniczy im marszałek, który ma do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi. Typ debaty pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

– Dotychczas zorganizowaliśmy dwie antysmogowe debaty oksfordzkie dla młodzieży z katowickich liceów ogólnokształcących. Zachwyciło nas przygotowanie merytoryczne oraz wysoka kultura dyskusji. Pozwala nam to mieć nadzieję, że jest dobrze przygotowana do walki o czyste powietrze – powiedział Paweł Wyszomirski, Fundacja Napraw Sobie Miasto.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.