Zdzisław Smucerowicz na jednym z wydarzeń organizatora/ fot. Fundacja z pasją

W kościele ewangelicko – augsburskim w Szopienicach przy ul. Bednorza 20 odbędą się organowe warsztaty muzyczne dla dzieci.

Dzieci podczas tych niecodziennych warsztatów będą miały okazję zaimprowizować na organach piszczałkowych, zapoznać się z dźwiękiem tego instrumentu, możliwościami technicznymi, podejmą próbę “zagrania” odgłosów wiatru, deszczu, śpiewu ptaków. Dla odważnych będzie okazja do stworzenia miniatur muzycznych na zadany temat.

Warsztaty poprowadzi Zdzisław Smucerowicz – kompozytor, organista, edukator muzyczny, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, który pracuje z dziećmi i młodzieżą uświadamiając im wartość muzyki.

Reklama

Data i miejsce warsztatów: sobota 26 sierpnia, godz. 15:30 w kościele ewangelicko – augsburskim w Katowicach-Szopienicach przy ul. Bednorza 20.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warto już teraz zapisać dziecko pod adresem: kontakt@fundacjazpasja.pl.

SzopArt

Warsztaty dla dzieci odbędą się w ramach Festiwalu SzopArt trwającego od 25 do 27 sierpnia w kościele ewangelicko–augsburskim oraz Starej Scenie przy Bednorza 20 w Katowicach-Szopienicach.

Podczas festiwalu wystąpią: Samuel Baron, Bukowicz, Tomasz Mreńca oraz Strzyga.
Organizatorzy zapraszają nie tylko na koncerty i warsztaty muzyczne dla dzieci, ale także na pokaz wideosesji nagranych przez formację Silesia Videosession. Dla fanów historii przygotowano wykład dotyczący 500 lat reformacji i wędrówkę do wnętrza kościelnych organów wraz z wykładem o historii kościoła i tego instrumentu.

Więcej informacji pod adresem: http://fundacjazpasja.pl/festiwal-szopart/