Al. Roździeńskiego / fot. InfoKatowice.pl

Aleję Roździeńskiego zna chyba każdy: W najbliższy czwartek w Muzeum Historii Katowic odbędzie się spotkanie, poświęcone historii jednej z najruchliwszych dróg w naszym mieście alei Walentego Roździeńskiego. Wykład poprowadzi Michał Bulsa.

Spotkanie pt. „Krótka historia alei Roździeńskiego” to kolejny z wykładów w ramach cyklu „Podziel się historią”. Tym razem będzie można posłuchać o historii jedna z najruchliwszych ulic nie tylko w Katowicach, ale i w całym kraju (natężenie ruchu wynosi około 120 tys. samochodów na dobę). Słuchacze dowiedzą się m.in. od kiedy istnieje ta droga, jak funkcjonowała komunikacja, gdy tej szosy jeszcze nie było oraz skąd wzięła się nazwa „trasa K-D” i dlaczego jej patronem został właśnie Walenty Roździeński.

– Droga powstała między rokiem 1950 a 1956, choć plany jej wytyczenia powstały już znacznie wcześniej. Pierwotnie była to zwykła ulica dwukierunkowa, a dopiero w latach 70. XX w. stała się przelotową arterią. Dziś chyba każdy z mieszkańców Katowic zna tę drogę – mówi Michał Bulsa z Muzeum Historii Katowic.

Wykład odbędzie się w czwartek 27 lipca o godzinie 15.00 w gmachu głównym Muzeum Historii Katowic przy ul. ks. J. Szafranka 9. Wstęp wolny. Więcej o wydarzeniu tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.