fot. Erdem Yildiz

W środę rozpocznie się gehenna drogowa w Katowicach: Od środy 19 lipca w Katowicach-Ligocie nastąpi zmiana organizacji ruchu. Problemy będą mieli zarówno piesi, kierowcy jak i pasażerowie komunikacji miejskiej. Niestety sytuacja potrwa do końca roku, a gdy jedne utrudnienia się skończą to pojawią się kolejne. Wszystko przez budowę węzła przesiadkowego w Ligocie.

– Jeszcze w tym tygodniu na ulicy Panewnickiej na odcinku od ulicy Zielonogórskiej do ulicy Franciszkańskiej, dla pojazdów poruszających się od ulicy Piotrowickiej w stronę ulicy Franciszkańskiej i Kłodnickiej będzie obowiązywał ruch tylko w jednym kierunku. Przeciwny kierunek ruchu, od ulicy Kłodnickiej, poprowadzony zostanie objazdem przez ulicę Franciszkańską – mówi Mateusz Bednarczyk, kierownik budowy, Skanska – Pojazdy chcące dojechać do ulicy Panewnickiej będą kierowane na skrzyżowaniu objazdem na ulicę Grunwaldzką. Ruch do ulicy Piotrowickiej będzie prowadzony na wprost ulicą Franciszkańską – dodaje.

Reklama

Pierwszy etap utrudnień do problemy do końca roku, następnie prace zostaną przeniesione na drugą połowę ulicy Panewnickiej.

Na czas wykonywanych robót konieczne będą również inne okresowe zmiany związane z organizacją ruchu w mieście:

  • Całkowicie wygrodzona zostanie część północna inwestycji w tym chodniki, łącznik na łuku ulicy Panewnickiej oraz jeden z pasów ruchu, wyspa środkowa, na której obecnie urządzony jest zieleniec z krzewami i drzewami.
  • Przystanek autobusowy „Ligota dworzec PKP”, na którym zatrzymuje się linia nr 13, w kierunku do ulicy Piotrowickiej, zostanie przeniesiony na przystanek autobusowy „Ligota Dom Kultury” przy ulicy Franciszkańskiej.
  • Postój taksówek, znajdujący się bezpośrednio przy budynku dworca PKP, zostanie przeniesiony na wydzielone tymczasowo miejsce wzdłuż ulicy Panewnickiej – między skrzyżowaniami z ulicą Grunwaldzką i Świdnicką.
  • Piesi poruszający się z rejonu osiedla przy ulicy Grunwaldzkiej w kierunku dworca PKP, zostaną skierowani na drugą stronę ulicy Panewnickiej poprzez przejścia dla pieszych znajdujące się w rejonie wlotów ulic Świdnickiej i Franciszkańskiej.

Węzeł przesiadkowy w Ligocie będzie obsługiwał połączenia: autobus – pociąg – komunikacja indywidualna. W skład inwestycji wejdzie parking naziemny ze 110 miejscami postojowymi, na którym na podstawie biletu miesięcznego na komunikację miejską, kierowcy będą mogli pozostawić pojazdy bezpłatnie.

– Przepraszamy za utrudnienia. Uczestników ruchu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac, jak i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. Dołożymy wszelkich starań, aby niedogodności związane z pracami przy budowie węzła przesiadkowego były dla kierowców oraz pieszych jak najmniej odczuwalne – apeluje Mateusz Bednarczyk ze Skanska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.