Wizualizacja węzła przesiadkowego Sądowa / fot. UM Katowice

Katowice będą budować węzeł przesiadkowy przy ul. Sądowej: Urząd Miasta Katowice poinformował, że podpisano w Ministerstwie Rozwoju umowę na dofinansowanie budowy węzła przesiadkowego przy ulicy Sądowej. Inwestycja ma kosztować prawie 60 mln zł z czego dofinansowanie unijne to 34,6 mln zł.

Węzeł przy ulicy Sądowej ma umożliwić podróżnym przesiadanie się z autobusów komunikacji miejskiej na autobusy dalekobieżne. Obiekt na parterze ma obsługiwać połączenia lokalne – tam też będzie poczekalnia, a na piętrze obsługiwane będą połączenia międzynarodowe.

– Kolejną dobrą wiadomością jest pozyskanie środków na węzeł Sądowa, który będzie dedykowany wszystkim mieszkańcom metropolii, którzy będą udawać się w dłuższe podróże – zarówno w kraju, jak i zagranicą. Chcemy jak najszybciej przystąpić do procedury przetargowej, tak by jeszcze w 2019 roku z węzła przesiadkowego mogli korzystać podróżni – zapowiada Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Reklama

W obiekcie powstanie też toaleta, mała gastronomia, punkt prasowy, przechowalnia bagażu.  Projekty uwzględniają potrzeby kierowców autobusów dalekobieżnych – dyspozytornię, specjalne pomieszczenia i sanitariaty. Na terenie węzła przesiadkowego znajdzie się także wiata rowerowa, parking oraz mała architektura i zieleń.

Przetarg na wykonanie węzła ma zostać ogłoszony jeszcze w lipcu. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na realizację inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.