Piotr Zaczkowski (drugi od końca) w trakcie posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Katowice

Urząd Zamówień Publicznych wnioskuje o karę dla dyrektora Miasta Ogrodów. To pokłosie zawiadomienia, które złożyło Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Kontrola zamówienia z wolnej ręki wykazała nieprawidłowości w procedurze wyboru firmy przez Katowice Miasto Ogrodów. Prywatna firma miała przygotować „strategię muzyczną dla miasta Katowice”. Zamówienie warte 60 tys. euro otrzymała z wolnej ręki brytyjska firma Sound Diplomacy, a powinien zostać przeprowadzony przetarg.

W zeszłym roku informowaliśmy o tym, że Miasto Ogrodów wydało 60 tys. euro na „Politykę rozwoju sektora muzycznego w Katowicach”. O kontrolę trybu zlecenia zamówienia wystąpiło Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. To właśnie leży w gestii Urzędu Zamówień Publicznych, który może skontrolować jedynie tryb wydatkowania publicznych pieniędzy, nie kontroluje jego zasadności. Tutaj też można mieć zastrzeżenia, bo sam dokument nie rzuca na kolana.

Czytaj również: Urzędnicy wydali 60 tys. euro na raport. Miasto będzie jeszcze bardziej kreatywne?

Reklama

UZP nie zostawił suchej nitki na postępowaniu przeprowadzonym przez Katowice Miasto Ogrodów, które uważało, że brytyjska firma jako jedyna na świecie mogła przygotować dokument.

Zdaniem Urzędu Zamówień Publicznych dokument przygotowany na zlecenie jednostki kultury nie był unikalny i z powodzeniem mogły go przygotować inne firmy. W czasie kontroli do Sieci Miast Kreatywnych należało 60 miast, według kontrolujących podważało to argument katowickiej jednostki kultury, o tym, że właśnie raport przygotowany przez Sound Diplomacy, pomoże w staraniach o tytuł Miasta Muzyki.

W następstwie zawiadomienia prezes Urzędu Zamówień Publicznych skierował wniosek do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych o upomnienie dyrektora Katowice Miasto Ogrodów Piotra Zaczkowskiego.

Posiedzenie Regionalnej Komisji Orzekającej w tej sprawie odbyło się w poniedziałek (29.05) w siedzibie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach. Wtedy to Zaczkowski złożył nowe materiały dowodowe i posiedzenie przeniesiono na 21 czerwca.

2 KOMENTARZE

  1. Teraz czekamy aż UZP złoży doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza, który z wolnej ręki wydał 2 mld zł na samoloty. Juz się tak nie spieszy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.