Sesja Rady Miasta Katowice / / fot. Erdem YILDIZ

Rada Miasta Katowice zgodziła się na przekazanie dotacji na remont dla parafii rzymskokatolickiej Św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. 150 tys. złotych ma zostać wydane na remont elewacji obiektu. Wcześniej parafia otrzymała pieniądze od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła wzniesiony został w latach 1898-1902, znajduje się w Katowicach przy ulicy Mikołowskiej. Elewacja z cegły jest w bardzo złym stanie, należy do najbardziej zniszczonych wśród wszystkich kościelnych zabytków w Katowicach. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy wymienia się wieloletnie szkody górnicze, na których oddziaływanie był narażony zabytek.

– Planowany do wykonania w 2017 roku zakres prac obejmuje zabezpieczenie i renowację elewacji wieży kościoła poniżej hełmu na elewacji wschodniej i części elewacji południowej, ponad balkonem. Stanowi kontynuację prac konserwatorskich przy elewacjach kościoła zainicjowanych w 2012 roku. W bieżącym – 2017 roku, Parafia uzyskała na realizację tego zadania dotację w wysokości 150.000,00 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wnioskowana dotacja z budżetu Miasta Katowice, pozwoli na realizację przez Parafię planowanego zadania – czytamy w uzasadnieniu uchwały przyjętej przez katowickich radnych.

Z prośbą o wsparcie finansowe wystąpiła do miasta parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.