Atak na lokal z kebabem na ulicy Piotra Skargi w Katowicach wywołał wzburzenie mieszkańców. – To hańba, że w naszym mieście dochodzi do takich zdarzeń – skwitowała jedna z użytkowniczek InfoKatowice.pl. – Ekstraklasa ruszyła, “patrioci”wyszli z nor – dodała inna katowiczanka.

W piątek przed godzina 19.00 dwóch mężczyzn obrzuciło wyzwiskami pracowników Kebab Istambul w centrum Katowic. Znajdujących się w środku lokalu Polkę i Nepalczyka obrzucono kamieniami, do środka wrzucono też kosz na śmieci. Jeden ze sprawców miał poszarpać również pracownicę lokalu. Pisaliśmy o tym tutaj.

To wydarzenie wywołało oburzenie wśród mieszkańców Katowic. – Katowice – wstydźcie się! – napisała na naszym facebookowym profilu pani Jaga. – Tu jest Polska” reszta to “gorszy Sort, komuniści i złodzieje, oni roznoszą bakterie i zarazki” to jest żniwo tych słów – stwierdził użytkownik MK.

Niestety, byli też tacy, którzy ostro podsumowali nasze miasto. – Katowice to już nie to samo miasto sama patologia, ćpuny… – stwierdziła Mariola. – Standardzik, Seby po dopkach i Harnasiu wracały z Enerdżi – stwierdził pan Marek.

– No nie…naprawdę? Domagamy się uznania narodowości Śląskiej,a nie tolerujemy się nawet między sobą?Bo co Nepalczyk to już nie nasz, obcy?Mieszka tu, pracuje,założę się,że ci którzy atakowali nie raz jedli u Niego kebeb…żalosne.To nie świadczy o tym,że On jest “obcy” czy w jakikolwiek sposób gorszy, tylko,że wy,agresorzy, jesteście idiotami – napisała użytkowniczka Ela (pisownia oryginalna)

Sytuacją oburzone były również osoby związane z profilem facebookowym Ulice i Place Katowic, gdzie sprawa była również szeroko komentowana.

4 KOMENTARZE

  1. może za dużo sałatki dostali a chcieli mięsa, też bym się zdenerwował, kiedyś właśnie w tym kebabie mówiąc mało sosu dostałem 2 chochle.

  2. Tomasz to jest oczywiste, ze byli albo za PiS albo za Ruchami Narodowymi. Kibole nieraz popierajacy Pieczynskiego od Krupy. To jest jedna holota spod znaku “Wielka Biala Polska, ciapaci won za Bosfor, Slazacy won za Odre, Ukraincy won za Bug”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.