Centrum Katowic: Nagle zrobiło się biało, do tego smród spalenizny (wideo)

A. Maciaszczyk

Reklama

Dzisiaj wydano kolejne ostrzeżenie o możliwym przekroczeniu stanów alarmowych pyłu PM10. Kto był w centrum Katowic to pewnie wyczuł woń spalenizny. Udało nam się zarejestrować jak w przeciągu kilku minut na Rynku robi się biało, przez dym z jednego z kominów. 

Wystarczy jedno pociągnięcie nosem na Rynku, żeby wyczuć, że jest sporo do zrobienia – w kwestii mentalności ludzi i tego czym palą w piecach. Zapach spalenizny daje się we znaki przechodniom, podobnie dym, który wydobywa się z kominów. Kilka minut potrzeba było, żeby zrobiło się w centrum biało. Filmik nagraliśmy, przy okazji wykonywania zdjęć, dzisiaj tuż przed godziną 12.00.

Jak się dowiedzieliśmy od bryg. Andrzeja Płóciniczaka ze Straży Pożarnej w Katowicach, to był dym z komina budynku przy ul. Jana. Straż Pożarna została wezwana na interwencję, z powodu zgłoszenia jednego z mieszkańców, który obawiał się pożaru.

Dzisiaj wydano również ostrzeżenie odnośnie możliwego przekroczenia stanów alarmowych pyłu zwieszonego PM10, dla powiatów bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego, gliwickiego, mikołowskiego, rybnickiego i raciborskiego. Niedobrze jest też w Beskidach.

Trudno powiedzieć natomiast, że w Katowicach oddycha się dobrze. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży i dzieci powinny unikać dzisiaj przebywania na wolnym powietrzu.

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. Proszę mnie nie uczyć czytania! Przecież wyraźnie wskazałem w komentarzu, że w tym miejscu, o tej godzinie interweniowały przynajmniej dwa wozy straży pożarnej, czego byłem świadkiem więc nie był to zwykły wyziew z komina…

    • Przyjazd wozów strażackich jest faktem, natomiast proszę zwrócić uwagę na wypowiedź samego bryg. Andrzeja Płóciniczaka ze Straży Pożarnej w Katowicach, który wyjaśnia, iż interwencja wynikała z OBAWY jednego z mieszkańców przed pożarem (ze względu na dym).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.