Trzy baseny w dzielnicach Katowic za ponad 92 mln złotych. Co zbuduje miasto? [wizualizacje]

AM

Basen przy ul. Kościuszki

Trzy baseny w dzielnicach Katowic, które będzie budowało miasto Katowice mają być droższe niż planowano. Kwota z około 75 mln złotych skoczyła do ponad 92 mln zł brutto. Przy każdym obiekcie powstanie strefa fitness, będzie miała gastronomia  i miejsca parkingowe. Do tego przy obiektach powstaną hale sportowe.

Baseny zostaną zbudowane w następujących lokalizacjach: Brynów, ul. Kościuszki, Ligota – Zadole ul. Wczasowa, Szopienice – Burowiec ul. Hallera / ul. Konna.  Bilety mają być tańsze niż w Parku Wodnym, choć prezydent Katowic nie chciał określić przedziału kwotowego.

Reklama

Baseny projektowała firma „PION” z Łodzi. Obecnie przygotowywany jest wniosek o pozwolenie na budowę.

Co w obiektach?

Każdy z basenów będzie posiadał nieckę sportową o wymiarach 25x16m (6-torową) oraz nieckę rekreacyjno-pływacką dla potrzeb nauki pływania z wydzielonym miejscem na rekreację m.in. masaż karku, masaż ścienny, masaż wodno – powietrzny, gejzer powietrzny, grzybek wodny, ławeczki powietrzne, jacuzzi, czy brodzik dla najmłodszych. Przy basenie będą trybuny na 115 miejsc, wieża umożliwiająca wejście na wysokość ponad 8 m., zjeżdżalnia o długości 80 m, przebiegającą częściowo na zewnątrz i częściowo wewnątrz obiektu. W części basenowej umieszczono również zespół saunarium.

Przy każdym z basenów dostępna będzie również siłownia, strefa fitness i miejsca parkingowe. Przy ulicy Kościuszki parking będzie miał 186 miejsc, dodatkowo 4 na autokary, przy  ul. Wczasowej powstaną 94 miejsca na samochody i dwa na autokary. Natomiast w rejonie ulicy ul. Hallera / ul. Konna – miejsce znajdzie 95 samochodów i 2 autokary.

Utrzymanie jednego z basenów to koszt około 200 tys. zł.

Kiedy ruszą prace?

Przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji ma zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Miasto chce aby baseny budowała jedna firma. W kwietniu 2017 r. zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Realizację robót budowlanych planuje się na okres 20-24 miesięcy – do około kwietnia 2019 roku.

7 KOMENTARZE

  1. Ceny karnetów oraz wejściówek muszą być przemyślane i nie wysokie aby wypromować obiekty i zachęcić do korzystania z nich oraz baseny powinny być dostępne we wszelkiego rodzaju serwisach, kartach/karnetach sportowych.

  2. Miasto jest podzielone zarówno na jednostki pomocnicze jak i dzielnice, więc proszę nie mylić pojęć ! Jeśli ktoś pisze, że basen powstaje w Szopienicach, a nie w Burowcu, bo nie sprawdził gdzie znajduje się dana ulica, to to jest błąd. Jeśli ktoś pisze, że w dzielnicy Szopienice- Burowiec to takiej również nie ma, ale jest taka jednostka pomocnicza. Widzę, że już tekst jest skorygowany ale dla mnie nadal nie do końca precyzyjnie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.