Reklama

Czyste powietrze to coraz większy problem w Katowicach. Powtarza się sytuacja z środy. Przekroczenia pyłu zwieszonego w Katowicach znowu dochodzą do 300 procent normy. W domu powinny zostać osoby starsze, chore, dzieci i kobiety w ciąży.

O przekroczeniach poinformował m.in. Patryk Biała z Katowickiego Alarmu Smogowego. – Smog to nie jest postać z bajki. Ten cichy zabójca atakuje nasz mózg, serce i płuca – mówi Białas.

Reklama

Przed zbyt długim przebywaniem na zewnątrz przestrzega Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

– Osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu – czytamy w komunikacie WIOŚ.

Najgorzej jednak mają mieszkańcy aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej.

– W aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej oraz w części środkowej strefy śląskiej jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego będzie bardzo zła; wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane; osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum – czytamy w komunikacie WIOŚ.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.