Od lewej Piotr Pietrasz radny PiS i radny Jacek Piwowarczuk / fot. Erdem Yildiz

Katowicki radny PiS zwrócił się z dość nietypowym i kontrowersyjnym pomysłem do prezydenta miasta. Zaproponował żeby w walce o lepszą jakość powietrza zakazać poruszania się po mieście samochodów, gdy występuje zbyt duże zanieczyszczenie powietrza.  

Kontrowersyjny pomysł zgłosił radny z klubu PiS Jacek Piwowarczuk. – Jeśli stężenie szkodliwych substancji przekroczyło by określony poziom automatycznie po mieście samochody w dniu parzyste mogły by się poruszać z rejestracją z parzystą liczbą na końcu rejestracji i analogicznie z nieparzystą – stwierdził Jacek Piwowarczuk. – Kierowcy którzy nie mogli by korzystać ze swoich pojazdów mogli by skorzystać z komunikacji miejskiej z 50% zniżką – dodał w piśmie do prezydenta miasta.

Ten pomysł raczej zostanie przez władze Katowic przekreślony na starcie, bo miasto nie ma możliwości zakazania wyjazdu na drogi konkretnej grupie kierowców, w tym przypadku z określonym numerem rejestracyjnym pojazdu. Na odpowiedź prezydenta Katowic radny będzie musiał jeszcze poczekać, w sumie magistrat ma na to niespełna miesiąc.

Reklama

Radny PiS zgłosił jeszcze dwa pomysły odnośnie poprawy jakości powietrza w mieście. Pierwszy to zakaz stosowania w nowych obiektach budowanych na terenie miasta “palenisk na inne surowce niż gaz” i drugi odnośnie przedszkoli i żłobków.

Piwowarczuk zaproponował żeby w celu lepszego przepływu informacji o przekroczeniu norm zanieczyszczenia powietrza, zastosować przed drzwiami wejściowymi do żłobków i przedszkoli dwa rodzaje tabliczek – czerwoną i zieloną. Czerwona miałaby oznaczać, że normy są przekroczone, natomiast zielona, że wszystko jest w porządku.

1 Komentarz

  1. proponuje dla takiego ku….owia zakaz wyjazdu autem z wlasnego domu w dni nieparzyste
    niech ch…j zrozumie ze miasto to rowniez ludzie ktorzy w nim zyja
    dlaczego takie sk…..ny mowia ludzia jak zyc
    trzeba sie bronic zeby zaden sk……n nie nakazywal nam czy korzystac z wlasnego auta czy nie !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.