W tym roku zespół Feel świętuje 10 lat swojej działalności i z tej okazji odbędzie się jubileuszowy koncert grupy w Katowicach, organizuje go Miasto Ogrodów. Impreza w sumie kosztować będzie 70 tys. złotych i w tej kwocie zawarte jest wynagrodzenie dla grupy. Jakie? Tutaj zaczynają się schody…

Katowice od końca zeszłego roku szczycą się tytułem Miasta Muzyki UNESCO. Niedawno nawet miasto zapłaciło telewizji Polsat 400 tys. złotych za retransmisję koncertu zespołu Ich Troje, który odbył się w Spodku. To wydarzenie wywołało wiele kontrowersji. Teraz Miasto Ogrodów zaangażowało się w organizację jubileuszowego koncertu zespołu Feel.

W Mieście Ogrodów usłyszeliśmy, że honorarium dla grupy “jest objęte klauzulą tajemnicy handlowej”. Dowiedzieliśmy się natomiast, że z budżetu imprezy (70 tys. zł) około 10 tys. złotych zostanie wydane na promocję koncertu, który odbędzie się 8 października, o godzinie 19.00 w sali koncertowej Miasta Ogrodów (Plac Sejmu Śląskiego 2).

Reklama

Mieszkańcy, którzy będą chcieli udać się na koncert muszą zakupić bilety w cenie 20 lub 30 zł. Całość wpływów z biletów trafi do Miasta Ogrodów.

Katowicki zespół Feel zadebiutował w 2007 roku, singlem: “A gdy jest już ciemno”. Z tytułowym utworem zaprezentowali się na 44. Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie i wywalczyli Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności. W skład grupy wchodzi wokalista, kompozytor, autor tekstów i gitarzysta Piotr Kupicha, Michał Nowak (basista), Łukasz Kożuch (keyboardzista) oraz Michał Opaliński (perkusista).

Z okazji 10 lat działalności Feel w listopadzie wyda płytę “Feel. The best”.

4 KOMENTARZE

  1. Ok, wspierajmy rodzimych artystów ale w przejrzysty sposób! Narasta coraz większe niezadowolenie społeczne nad sposobem wydatkowania pieniędzy przez miasto. Zwłaszcza, że w każdej z dzielnic są setki naglących spraw do załatwienia, na które to prośby miasto jest głuche, a mieszkańcy słyszą iż brak na nie funduszy, np. psujące się wozy strażackie, brak remontów dróg itd.

  2. To są publiczne pieniądze. Łaski nam Pan Zaczkowski nie robi! To jego obowiązek by nas dokładnie informować jeśli tego chcemy, a jak nie to czas spadać ze stanowiska!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.