Pływalnia w Lublinie, na wzór której powstaną obiekty w Katowicach / fot. MOSIR Lublin

Już w pierwszym kwartale ma zacząć się budowa trzech basenów w dzielnicach. Jeden z nich powstanie w okolicy Parku Zadole, przez co zwiększy się znacznie ilość samochodów dojeżdżających w ten rejon. Konieczna będzie przebudowa skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Wczasowej, które znajduje się w pobliżu i przyjmie na siebie zwiększoną ilość pojazdów. Miasto rozważa powstanie ronda w tym miejscu.

O koncepcję nowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Wczasowej zapytał władze Katowic radny miejski Krzysztof Pieczyński. Po wybudowaniu nowego basenu w miejscu obecnego kąpieliska „Zadole” najprawdopodobniej zwiększy się ilość samochodów, korzystających z tego skrzyżowania, dojeżdżających do nowego basenu.

Radny stwierdził też, że wjazd w ulicę Wczasową będzie zdecydowanie bardziej oblężony niż jest obecnie, a korzystać będą z niego również w dużej części autokary. Już dziś problemem są istniejące w okolicy przejścia dla pieszych (przechodzenie w miejscu niedozwolonym, głównie do sklepu „Biedronka” po drugiej stronie ulicy Armii Krajowej).

Reklama

W związku z tym radny Pieczyński poprosił władze miasta o przygotowanie koncepcji nowej organizacji ruchu w tym rejonie i realizację przebudowy skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Wczasowej.

Wiceprezydent miasta Bogumił Sobula poinformował, że planowana budowa kompleksu basenowego w rejonie ul. Wczasowej „skutkować może zmianą warunków ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Armii Krajowej – Wczasowa”. Na chwilę obecną Urząd Miasta Katowice analizuje różne warianty przebudowy skrzyżowania. Wysuwają się dwie koncepcje: budowa małego ronda lub zainstalowanie sygnalizacji świetlnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.