fot. Urząd Marszałkowski

Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło wprowadzenie na Stadionie Śląskim funkcji lekkoatletycznych. W sumie stadion otrzyma dotację wysokości 10 mln zł.

Dotacja pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i została zakwalifikowana jako inwestycja o szczególnym znaczeniu dla sportu. W umowie z ministerstwem określono szczegółowo cel dotacji tj. “budowa areny lekkoatletycznej dla stadionu I klasy IAFF z dziewięciotorową 400-metrową bieżnią, 3 skoczniami do skoku o tyczce, 3 skoczniami do trójskoku i skoku w dal, rowem z wodą do biegu z przeszkodami, 2 rozbiegami do skoku wzwyż, 2 rzutniami do rzutu oszczepem, 2 rzutniami do pchnięcia kulą i 2 do rzutu młotem i dyskiem”.

– Oprócz tego w umowie zaznaczono konieczność przebudowy technicznej obiektu m.in. rozbiórkę istniejącego odwodnienia toru żużlowego i wyburzenie fosy odwadniającej i wbudowanie na jej miejscu kanału technicznego, czy wprowadzenie instalacji pomiaru czasu – informuje Urząd Marszałkowski.

Całość inwestycji ma kosztować 29,6 mln zł z czego 10 mln dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki. Termin ukończenia prac określono na 30 września 2017 roku.

Stadion Śląski ma być gotowy w drugiej połowie przyszłego roku ostatecznie będzie kosztował około 650 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.