Ograniczenie prędkości do 30 km /h / fot. Policja
Reklama

Bezpieczeństwo dzieci, które chodzą do Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach się poprawi, a to za sprawą ograniczenia prędkości do 30 km/h jakie ma zostać wprowadzone w rejonie szkoły. Pojawi się też dodatkowe oznakowanie.

Problemami uczniów SP nr 17 w Wełnowcu-Józefowcu zainteresował się radny Marek Nowara z Ruchu Autonomii Śląska. To zainteresowanie przyniosło efekty.

Reklama

– W wyniku zmian w organizacji ruchu na ulicy Gnieźnieńskiej oraz Karłowicza nastąpił zwiększony ruch samochodów na ulicy Dekerta, przy której znajduje się SP nr 17. Przejście dla pieszych, z którego korzystają także uczniowie nie jest wyposażone w sygnalizację świetlną. W związku z realnym spadkiem bezpieczeństwa dzieci w tym miejscu proszę o przeanalizowanie podjęcia działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa przechodniów – stwierdził Marek Nowara. Radny chciał progów zwalniający i ograniczenia prędkości.

Sprawę omówiono podczas wyjazdowego posiedzenia Zespołu ds. Organizacji Ruchu Drogowego, który działa przy Wydziale Transportu Urzędu Miasta Katowice. W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele Straży Miejskiej oraz policji.

– Przeprowadzona analiza wykazała, że dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci uczę szczających do Szkoły Podstawowej nr 17 możliwe jest wprowadzenie na ulicach Dekerta i Strażackiej w rejonie zabudowań szkoły, ograniczenia prędkości do 30 km/h oraz dodatkowego oznakowania informującego kierujących pojazdami o miejscu na drodze szczególnie uczęszczanym przez dzieci – poinformował wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.