Dopalacze / fot. Policja

Niestety, proceder handlu dopalaczami na terenie Katowic nadal kwitnie. Świadczy o tym akcja policji i sanepidu, które weszły do czterech sklepów sprzedających te specyfiki. W sumie zabezpieczono ponad 1,5 tys. opakowań produktu gotowego do sprzedaży o wartości 50 tys. zł.

Fala zatruć “Mocarzem” i innymi tego typu specyfikami najwyraźniej nie odstrasza klientów sklepów z dopalaczami. W piątek skoordynowaną akcję przeprowadziła policja wspólnie z sanepidem.

– W wyniku działań znaleziono i zabezpieczono ponad 1500 opakowań z dopalaczami. Ich wartość  szacowana jest na blisko 50 tys. złotych. Podczas akcji zatrzymano dziesięć osób. Zabezpieczone dopalacze trafią do laboratorium. W sprawie ujawnionych i zabezpieczonych substancji, dla ostatecznej kwalifikacji kluczowa będzie opinia biegłych, wskazująca skład zabezpieczonych środków – mówi Jacek Pytel z katowickiej policji.

Sanepid wydał zakaz prowadzenia działalności przez skontrolowane sklepy. Zabezpieczono też 20 tys. zł pochodzące prawdopodobnie ze sprzedaży specyfików.

1 Komentarz

  1. Ciekawe, czy skontrolowany został również dziwnie wyglądający (oklejony niebieską folią z dzwonkiem przy wejściu) sklep przy ul. Warszawskiej…. Sherlockiem nie trzeba być 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.