Zaparkowany rower w Katowicach / fot. Irina Yaroshuk
Reklama

Ma działać cały rok, być monitorowany i strzeżony, a do tego zadaszony i w centrum Katowic. Wygląda na to, że w mieście brakuje miejsc parkingowych nie tylko dla samochodów, swoje chcą też rowerzyści.

O powstanie parkingu dla rowerów wystąpili do prezydenta Katowic Marcina Krupy, dwaj radni Ruchu Autonomii Śląska – Aleksander Uszok i Marek Nowara. Powołali się jednocześnie na ankietę przeprowadzoną przez Stowarzyszenie Rowerowe Katowice, którego radny Uszok jest członkiem.

Reklama

– Jednym z głównych problemów zgłaszanych obecnie przez środowiska rowerowe jest brak odpowiedniego parkingu w centrum miasta. Według rozeznania przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Rowerowe Katowice (ankieta na profilu facebookowym) rowerzyści wskazują na potrzebę miejsca, które pozwoli przez cały rok ochronić rower na czas postoju od kradzieży i niekorzystnych wpływów atmosferycznych – napisali radni. –  Nie ulega wątpliwości, że zadaszony i strzeżony, monitorowany parking będzie stanowił dodatkową zachętę dla kolejnych rowerzystów, aby w swoich podróżach po strefie śródmiejskiej zdecydować się właśnie na rower – czytamy w wspólnej interpelacji radnych Uszoka i Nowary.

Radni RAŚ chcą aby miasto przedstawiło kilka propozycji możliwych lokalizacji takiego parkingu. Teraz magistrat ma niespełna miesiąc aby przeanalizować sprawę i ustosunkować się do propozycji zgłoszonej przez Uszoka i Nowarę.

Pozostaje inne pytanie. Ile będzie kosztowała godzina postoju na takim parkingu?

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.