Już blisko pół tysiąca katowiczan poparło już projekt uchwały, której celem jest poprawa jakości powietrza w Katowicach. Organizatorzy zbiórki zachęcają do podpisywania list do 15 maja 2016. Uchwała zakłada m.in. pieniądze z budżetu miasta na wymianę systemów ogrzewania, działanie programu edukacyjno-profilaktycznego w mieście oraz stworzenie nowego systemu informowania mieszkańców o jakości powietrza w Katowicach.

Katowicki Alarm Smogowy oraz Fundacja Napraw Sobie Miasto chcą, aby przez cały rok powietrze w mieście było czyste, w tym zwłaszcza w miesiącach jesienno-zimowych. W tym celu opracowano projekt uchwały, który od przyszłego roku ma przyczynić się do poprawy istniejącego stanu.

Społecznicy chcą zapewnienia w budżecie Miasta Katowice na lata 2017-2027 kwoty łącznej 30 mln zł (3 mln zł rocznie) na wymianę systemów ogrzewania, zapewnienia w budżecie Miasta Katowice na lata 2017-2027 kwoty łącznej 1 mln zł na realizację zadania pod nazwą: „Organizacja akcji społecznych związanych z ograniczeniem emisji”, związanego z realizacją Programu Ograniczenia Niskiej Emisji kwotę łączną 1 mln zł (corocznie 100 tyś zł). Organizatorzy akcji domagają się także przygotowania i wdrożenia w latach 2016-2017 systemu informowania mieszkańców miasta Katowice o przekroczeniu norm jakości powietrza w Katowicach.

Reklama

Dotychczas Katowicki Alarm Smogowy, w ramach akcji społecznej #czystepowietrze w Katowicach zorganizował: konkurs dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej „List do czystego powietrza” 2 happeningi: załóż maskę przeciwpyłową KUROŚiowi i „Słoik z #czystepowietrze” od Mikołaja, wizytę trzecioklasistów w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, przygotował artykuły prasowe, przygotował i prowadzi fanpage na portalu społecznościowym.

Katowicki Alarm Smogowy jest częścią Polskiego Alarmu Smogowego, który w 2015 r. doprowadził m.in. do przyjęcia “ustawy antysmogowej”, mającej poprawić stan powietrza w poszczególnych województwach w całej Polsce. Jest mocno zaangażowany w prace nad uchwałą antysmogową w województwie śląskim.

Podpisy można składać:

  1. Spółdzielnia DeKato, Warszawska 28, Katowice
  2. Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37, Katowice
  3. Krystynka wraca z Wiednia, Kościuszki 45, Katowice
  4. pl Kopernika 11, Katowice
  5. Geszeft, ul.Morcinka 23—25, Katowice
  6. com, Morcinka 23, Katowice
  7. Cooler club, Mariacka 20, Katowice
  8. KATO bar, Mariacka 13, Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.