foto: Infokatowice.pl

Katowice włączają się w ogólnoświatową akcję “Nazywam się miliard” – “One Billion Rising”, czyli flash mob przeciwko przemocy wobec kobiet.

Ta ogólnoświatowa kampania społeczna zapoczątkowana została w 2011 i odbywa się na całym świecie tego samego dnia, tj. 14 lutego. Ma na celu budzić na świecie poczucie jedności ludzi w walce z przemocą wobec słabszych i bezbronnych; a jej uczestnicy tańczą, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciw temu zjawisku.

W 2015 r. w akcję włączyli się mieszkańcy ponad 50 miejscowości z całej Polski. W tym roku zatańczyć będzie można także w Katowicach. Wydarzenie będzie miało miejsce na Rynku przed Teatrem Śląskim o godz. 15:00.

Reklama

– Walentynki to święto zakochanych, a my przecież kochamy nasze matki, żony i córki. Nie chcemy by stała im się jakakolwiek krzywda. Pokażmy zatem, że solidaryzujemy się z wszystkimi kobietami, które doznały w swoim życiu przemocy – powiedziała Barbara Kaczyńska, organizatorka imprezy.

Próba układu tanecznego odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Bogucicach przy ul. Markiefki 44A w piątek o godz. 18:00. Do przedsięwzięcia można przygotować się jednak także w domowym zaciszu lub włączyć się w akcję spontanicznie, nie wszyscy przecież muszą tańczyć.

Wszelkie informacje oraz filmiki z układem tanecznym znajdują się na Facebooku wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 22 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.