FOTO: Infokatowice.pl

Przewodnicząca Rady Miasta Katowice Krystyna Siejna, zwróciła się do prezydenta miasta z prośbą, aby rozważyć budowę kanalizacji na części ulicy Wieżowej w Kostuchnie. Obecnie jedynie południowa część jest skanalizowana.

Radna w swojej interpelacji zaproponowała, żeby wybudować kanalizację w północnej części ulicy Wieżowej i podłączyć ją do sieci, z której korzystają sąsiednie nowopowstałe osiedla Bażantowo i Murapol. Dziś jedynie południowa część ul. Wieżowej ma kanalizację, łączącą się z magistralą pod ulicą Szarych Szeregów.

W swojej interpelacji przewodnicząca zaznaczyła, że:

Reklama

[…] Ulica Wieżowa jest ukształtowana dwuspadowo: część południowa opada w kierunku ul. Szarych Szeregów i posiada kanalizację sanitarną z włączeniem do kolektora głównego w ul. Szarych Szeregów, natomiast część północna opada w kierunku budowanych nowych osiedli Bażantowa i Murapolu – ta część jest nieskanalizowana. Nowe wybudowane osiedla posiadają wybudowaną kanalizację sanitarną i są oddalone w niewielkiej odległości od nieskanalizowanej części ul. Wieżowej. Wnioskuję o rozważenie możliwości skanalizowania części ul. Wieżowej poprzez włączenie jej do istniejących kolektorów w ulicach na nowych osiedlach. Nie jest to duże zadanie, pozwoli mieszkańcom na włączenie się do sieci kanalizacyjnej, pozwoli na osiągnięcie takiego standardu zamieszkiwania jak ich nowi sąsiedzi i uporządkuje sieć kanalizacyjną w tej części dzielnicy […].

Do sprawy nie odniósł się jeszcze Urząd Miasta Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.