foto: Infokatowice.pl
Reklama

W najbliższy weekend w Katowicach odbędą się I Śląskie Targi Książki. Impreza dobrze znana w innych częściach kraju po raz pierwszy zawita do Katowic, a dokładnie do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Start wydarzenia już w najbliższy piątek o godzinie 10.00.

Aż 140 wydawców weźmie udział w pierwszej edycji śląskiej odsłony targów książki. Te wcześniejsze w Spodku nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Te w MCK już odniosły większy sukces przyciągając największe oficyny wydawnicze. Na pewno sporą zachętą do udziału w targach jest to, że wstęp na nie jest wolny.

Reklama

Każdy kto przez ten weekend przybędzie do Międzynarodowego Centrum Kongresowego będzie mógł zobaczyć i nabyć książki takich wydawnictw jak: Świat Książki, Agora, Akapit Press, Znak czy Arkady. Prócz tego wśród wystawców będzie można znaleźć także Naszą Księgarnię, Zakamarki, Dwie Siostry, Ene Due Rabe, Firma Księgarska Olesiejuk, Egmont, Albatros, Bellona, Czarna Owca, Helion, Rebis, Muchomor, Sonia Draga i Ezop.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania ze znanymi pisarzami, wśród których będą m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Marek Krajewski, Lech Majewski, Grzegorz Miecugow, Michał Ogórek, Marek Przybylik, Mariusz Szczygieł, Małgorzata Szejnert i Szczepan Twardoch. Swój udział zapowiedział także Mieczysław „Hajer” Bieniek.

Impreza rozpocznie się w piątek, a jej inaugurację uświetni Marek Krajewski – laureat Śląskiego Wawrzynu Literackiego 2013. W ten dzień odbędzie się też konferencja dotykająca coraz bardziej palącego problemu, która zatytułowana jest „Księgarz zawód zagrożony?”. Dla fanów spraw technicznych przygotowano także specjalną prezentację „Innowacyjne technologie i podłoża przeznaczone dla druku książek”. Z kolei Biblioteka Śląska jako współorganizator Targów zaprasza na panel dyskusyjny o kondycji polskiej literatury współczesnej. O prawie autorskim będzie można podyskutować z przedstawicielami ZAIKSu.

Interesująco zapowiada się też sobota. Wtedy to odbędzie się pokaz mody, w którym w rolę modelek wcielą się pisarki. Przygotowany został przez samą Ewę Minge. Także najmłodsi znajdą coś dla siebie. Prócz zakupu dedykowanym im książek, milusińscy będą mogli także posłuchać kilku lektur.

Impreza zapowiada się bardzo ciekawie. W dobie, kiedy słowo pisane jest w odwrocie, a statystyczny Polak czyta mniej niż jedną książkę rocznie, warto zachęcać do powtórnego odkrycia zalet czytelnictwa. W końcu, jak mówi chińskie przysłowie, „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.