GKS Katowice w spotkaniu rozegranym na stadionie w Jaworznie pokonał 3:0 GKS Tychy. Wszystkie bramki dla trójkolorowych zdobył w drugiej połowie najlepszy snajper pierwszej ligi Grzegorz Goncerz.

Pierwsza połowa spotkania stała na niskim poziomie i piłkarze obu drużyn nie stworzyli wielu sytuacji podbramkowych. Niewielką przewagę w tej części gry mieli tyszanie i to oni kilkakrotnie byli blisko objęcia prowadzenia. Najlepszą sytuację dla podopiecznych trenera Tomasz Hajty miał w 30 min. Bąk, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Dobrolińskim. Ten sam zawodnik w 40 min. znalazł się z piłką przed polem karnym GieKSy, ale oddał zbyt lekki strzał i Dobroliński nie miał problemów z jego obroną. Goście najlepszą sytuację stworzyli tuż przed przerwą, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Goncerz.

W drugiej połowie tyszanie praktycznie przestali grać, co bezwzględnie wykorzystali podopieczni trenera Piotra Piekarczyka. Pierwsza bramka dla katowiczan padła w 53. min., kiedy najlepszy snajper pierwszej ligi Grzegorz Goncerz ograł dwóch obrońców, a na koniec nie dał żadnych szans stojącemu w bramce gospodarzy Przyrowskiemu. Kolejne dwie bramki dla trójkolorowych padły w 61. i w 80. min. Obie były autorstwem Goncerza, który tym samym zaliczył klasycznego hattrica i praktycznie zapewnił sobie miano najlepszego strzelca ligi. Bliski strzelenia swojej bramki w tym spotkaniu był także Jurkowski, ale jego strzał z bliskiej odległości trafił w 64 min. w słupek.

Po zwycięstwie z tyszanami GKS Katowice zajmuje ósme miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce sezonu katowiczanie spotkają się w przyszłym tygodniu na własnym stadionie z Arką Gdynia.

GKS Tychy – GKS Katowice 0:3 (0:0)

Bramki: Goncerz (53, 61, 80)

Tychy: Przyrowski – Wawrzynkiewicz, Stasiak, Omić Grzybek, Szczęsny, Grzeszczyk, Kosiec (74. Biskup), Kowalczyk, Mączyński, Bąk (71. Nieśmiałowski).

GKS: Dobroliński – Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Ceglarz (68. Januszkiewicz), Pielorz, Leimonas (68. Duda), Pitry, Wołkowicz (82. Szołtys) – Goncerz

Ż.kartki: Grzybek, Stasiak, Grzeszczyk – Ceglarz, Leimonas, Czerwiński