Podlesie / foto: Irina Valodzka

W niedzielę MDK Południe zaprasza wszystkich pasjonatów naszej rodzimej mowy na spotkanie w ramach Koła Miłośników Godki i Pieśni Śląskiej. Podczas spotkania pn. “Tropimy godka śląska w polskich filmach” będzie można m.in. podyskutować o filmie Kazimierza Kutza “Sól ziemi czarnej”.

Koło Miłośników Godki i Pieśni Śląskiej powstało z inicjatywy Lidii Gielniewskiej w filii Miejskiego Domu Kultury Południe w Podlesiu. Podczas spotkań, które odbywają się raz w miesiącu, uczestnicy koła rozmawiają, czytają i śpiewają po śląsku.

Reklama

Z założenia w spotkaniach koła miało uczestniczyć 5-10 osób i miło spędzać czas, wspólnie pielęgnując rodzime tradycje. Z czasem okazało się, że spotkania przyciągają coraz to większą ilość zainteresowanych. Do tej pory uczestnicy rozwijali swoją pasję za sprawą spotkań z przedstawicielami śląskich organizacji i instytucji promujących śląską kulturę, przykładowo z: Michałem Smolorzem, Janem Szczęsnym czy przedstawicielem Stowarzyszenia Godki Śląskiej.

Wszystkich pasjonatów gwary śląskiej MDK Południe zaprasza 17 maja o godz. 17.00 do swojej filii w Podlesiu mieszczącej się przy ulicy Sołtysiej 25. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.