Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie badań gruntu pod budowę basenów, obiecywanych w kampanii przez Marcina Krupę. Pierwotny plan zakładał m.in., że basen na północy powstanie przy ul. Bohaterów Monte Cassino – między Bogucicami a Dąbrówką Małą. Teraz miasto rozważa także lokalizację w dzielnicy Burowiec, na działce przy ulicach Konnej i gen. Józefa Hallera.

Przetarg nieograniczony na wykonanie badań gruntu w ramach inwestycji „Budowa trzech basenów w dzielnicach” ogłoszono 6 maja. Z wykonanego opracowania (dla każdej z lokalizacji odrębnie) musi jednoznacznie wynikać wniosek, czy grunty w danych lokalizacjach nadają się do realizacji budowy basenów na tych terenach. Zaproponowano cztery miejsca:

– Ligota, w Parku Zadole przy ul. Wczasowej,

Reklama

– Brynów, róg ulic T. Kościuszki i A. Zgrzebnioka,

– Dąbrówka Mała (ul. Wiertnicza) lub Burowiec (rejon ulic Konnej i gen. Józefa Hallera).

Lokalizacja basenu w dzielnicach północno-wschodnich już wzbudza kontrowersje, m.in. niezadowoleni są mieszkańcy osiedla J. Kukuczki w Bogucicach. Pierwotnie władze informowały, że basen powstanie na działce przy ul. Bohaterów Monte Cassino (w rejonie skrzyżowania tej ulicy z ul. Wrocławską). Nieoficjalnie wiadomo, że niesprzyjające warunki geologiczne spowodowały konieczność znalezienia dwóch innych miejsc. Pierwszą z nich jest teren przy ul. Wiertniczej, niedaleko pierwotnej lokalizacji, a drugą – teren dzielnicy Burowiec przy ul. Konnej i ul. gen. J. Hallera (w pobliżu Miejskiego Domu Kultury). W przypadku Burowca konieczna byłaby wycinka drzew w tzw. „zielonej opasce”, która odgradza tereny dawnej HMN Szopienice (dziś należące do firmy „Baterpol”) od zabudowań mieszkalnych.

Podmioty chętne do udziału w przetargu muszą do 14 maja wnieść wadium w wysokości trzech tysięcy złotych. Szacunkowa wartość zamówienia wyniesie około 160 000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 17 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.