Największą atrakcją majowych rekonstrukcji będzie pokaz Korpusu Artylerii Najemnej.

Zeszłoroczny sukces rekonstrukcji historycznej, podczas której “na żywo” można było obserwować sceny z najważniejszych bitew II wojny światowej, zachęcił organizatorów do rozwinięcia imprezy. W tym roku, najpierw 31 maja, nad Ślepiotkę przybędą rycerze i przeniesiemy się w czasy XV i XVII wieku. Zaś 13 czerwca, zobaczymy potyczki z II wojny światowej z udziałem czołgu T34.

W dawnych Uniczowach, 31 maja, godz.15.00

Podczas majowej rekonstrukcji widzowie przeniosą się do wsi Uniczowy, która dała początek Piotrowicom, Podlesiu i Zarzeczu. Dolinę Ślepiotki odwiedzą najemnicy i husyci z XV wieku oraz żołnierze z czasów wojny 30-letniej. Dużą atrakcją będzie pokaz przygotowany przez grupę Korpus Artylerii Najemnej, która zaprezentuje armaty z epoki, m.in. ćwierćkolubrynę.

Reklama

Na wojennych frontach, 13 czerwca, godz.12.00

Impreza rozpocznie się pochodem rekonstruktorów spod MDK „Południe” (ul. Jankego 136) w kierunku miejsca inscenizacji. Publiczność będzie mogła zobaczyć epizody z powstań śląskich i obu wojen m.in. bitwę pod Budziszynem (kwiecień 1945). Z pewnością największą atrakcja tej inscenizacji będzie jeżdżący czołg T34/85 i inne pojazdy wojskowe. W rekonstrukcji wezmą udział grupy GRH Oberschlesien, GRH Berliner Maurer, Hultschiner Landchen (Republika Czeska) oraz Powstaniec Ślaski.

Tak jak w zeszłym roku wydarzenie odbędzie się w Dolinie rzeki Ślepiotki, przy osiedlu Szenwalda. Organizatorami imprezy są Rada Jednostki Pomocniczej nr 19 Piotrowice – Ochojec oraz MDK “Południe” w Katowicach. Wstęp wolny.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.