Urząd Miasta Katowice / Fot. Artur Maciaszczyk / Infokatowice.pl

Pod koniec marca do prezydenta miasta trafiła petycja z listą ponad stu podpisów, w której mieszkańcy postulują utworzenie Centrum Sportów Zimowych przy ul. Zofii Nałkowskiej w Janowie. Prezydent wyraził zainteresowanie tym tematem, choć obecnie brak jest funduszy na takie przedsięwzięcie.

We wniosku do prezydenta zaznaczono, że nadarza się okazja do pozyskania dodatkowych pomieszczeń po byłym małym lodowisku, przylegającym do hali głównej budynku przy ul. Zofii Nałkowskiej 11 wraz z zapleczem, które stanowi między innymi sala gimnastyczna oraz pomieszczenia pod profesjonalną siłownię (pisaliśmy o tym tutaj). W odpowiedzi pierwszy wiceprezydent Krzysztof Mikuła poinformował, że pozyskanie hali głównej wraz z zapleczem i utworzenie Centrum Sportów Zimowych nie jest uwzględnione w zatwierdzonym przez Radę Miasta Katowice budżecie miasta na ten rok, a więc w chwili obecnej brak jest wolnych środków na realizację wnioskowanego zadania.

Jednocześnie wiceprezydent dał do zrozumienia, że nie uważa tematu za całkowicie zamknięty: [quote_box_center][…] uprzejmie informuję ,iż z uwagą i zainteresowaniem przyjąłem, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom środowiska skupionego wokół dyscyplin zimowych oraz na rzecz mieszkańców naszego miasta – propozycję utworzenia Centrum Sportów Zimowych przy ul. Zofii Nałkowskiej w dzielnicy Janów — Nikiszowiec. Przyczyniło by się to na pewno do rozwoju takich dyscyplin jak: hokej na lodzie, łyżwiarstwo, figurowe, short track oraz curling. Oczywistym jest także, ż e tak znacząca poprawa warunków procesu szkolenia sportowego, głównie dzieci i młodzież y, skutkowałaby osiąganiem wysokich wyników sportowych.[/quote_box_center]

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.