Sokół Katowice / foto: Infokatowice.pl

Przegrane mecze hokeistów GieKSy i Naprzodu. Zwycięstwa siatkarzy, siatkarek i koszykarzy. Ważna wygrana futsalistów i zgodna z oczekiwaniami porażka futsalistek. Tak w skrócie można podsumować wyniki katowickich drużyn w ciągu minionego weekendu.

Polska Hokej Liga

Polonia Bytom – HC GKS Katowice 9:3 (3:0, 3:2, 3:1)
Naprzód Janów – Orlik Opole 1:3  (1:1, 0:1, 0:1)
HC GKS Katowice – Polonia Bytom 5:6 (2:2, 0:3, 3:1)

Więcej informacji na tamat meczów Polskiej Hokej Ligi można znaleźć w artykułach: Bardzo słaby mecz GieKSy w Bytomiu, Naprzód przegrał u siebie z Orlikiem, GKS minimalnie gorszy od Polonii.

II liga siatkówki mężczyzn

Czarni Katowice – UKS Strzelce Opolskie 3:0 (25:15, 25:11, 25:19)
Akademia Talentów Jastrzębski Wegiel – Czarni Katowice 1:3 (22:25, 20:25, 25:19, 22:25)

Niepokonani dotąd Czarni Katowice rozegrali w ten weekend dwa spotkania. W sobotę we własnej hali łatwo pokonali ostatni w tabeli UKS Strzelce Opolskie. W niedzielę, w meczu rozegranym awansem, uporali się z Akademią Talentów Jastrzębski Wegiel. Do końca rundy zasadniczej pozostał katowiczanom do rozegrania jeden pojedynek. Później rozpocznie się faza play-off i walka o awans do pierwszej ligi.

II liga siatkówki kobiet

Sokół’43 AZS AWF Katowice – MCKiS Jaworzno 3:1 (24:26, 25:13, 25:22, 25:11)

Siatkarki Sokoła po dwóch porażkach z rzędu w końcu wygrały, choć emocji w spotkaniu z MCKiS Jaworzno nie zabrakło. O zwycięstwie katowiczanek przesądził trzeci set, w którym przegrywały już ośmioma punktami, ale ostatecznie, dzięki świetnej końcówce, wygrał 25:23. Ostatni set był już tylko formalnością. Dzięki temu zwycięstwu Sokół utrzymał pierwsze miejsce w tabeli.

II liga koszykówki mężczyzn

KS AZS AWF Katowice – Pogoń Ruda Śląska 81:75 (25:17, 14:21, 11:13, 16:15, d. 15:9)
Röben Gimbasket Wrocław – KKS Mickiewicz Romus Katowice 44:68 (9:25, 8:14, 12:19, 15:10)

Niepokonany w tym sezonie KS AZS AWF Katowice dopiero po dogrywce pokonał Pogoń Ruda Śląska. Druga drużyna z naszego miasta – Mickiewicz – bez problemu wygrał z najsłabszym zespołem ligi. O olbrzymiej przewadze katowiczan najlepiej świadczy fakt, że wrocławianie w pierwszej połowie zdobyli zaledwie 17 pkt, a cały mecz zakończyli z dorobkiem 44 pkt.

2-3 – Paweł Barański 31’39”

AZS Uniwersytet Śląski Katowice wygrał niezwykle ważny mecz w Gdańsku. Dzięki zwycięstwu z AZS-em Uniwersytet Gdański katowiczanie opuścili ostatnią pozycję w tabeli i awansowali na dziesiąte miejsce.

Futsal kobiet

AZS Uniwersytet Śląski Katowice – AZS UJ Kraków 3:8

AZS Uniwersytet Śląski Katowice zgodnie z oczekiwaniem wysoko przegrał z liderem ligi AZS UJ Kraków. Po tej porażce katowiczanki z dorobkiem trzech punktów zajmują przedostatnie, szóste miejsce w tabeli.