Artur Maciaszczyk / Infokatowice.pl

PIĄTEK 12.12.2014

MDK BOGUCICE: Warsztaty robienia stroików świątecznych – stacja ręko DZIEŁO
Katowice, ul. Markiefki 44a, MDK BOGUCICE, Godz:17:00-19:00

Święta, święta…
W ramach cyklu warsztatów prowadzonych przez dział „Bogucice” – stacja ręko DZIEŁO zapraszamy do udziału w warsztatach robienia STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH. Własnoręcznie zrobione stroiki będą piękną ozdobą Państwa domów. Koszt warsztatów: 20 zł/os. – można przynieść swoje naczynie, w którym zrobią Państwo stroiki. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 32 203 05 17 w. 2 lub mailowo instruktor.katarzyna@mdkbogucice-zawodzie.pl

Reklama

https://www.facebook.com/events/848521408513301/?ref_newsfeed_story_type=regular

CKK: Polifonia postmoderny, czyli sztuka lat 80. i 90. XX w. / wykład Romana Lewandowskiego
Katowice, ul. placu Sejmu śląskiego 2,CKK, Godz: 17:00-21:00
STREFA CENTRALNA – WSTĘP WOLNY
Dwa ostatnie dziesięciolecia ubiegłego stulecia – w przeciwieństwie do dekad wcześniejszych – to okres w kulturze pozbawiony obowiązujących wcześniej paradygmatów. Jakkolwiek przed sztuką ujawniają się nowe technologiczne perspektywy, w jej obrębie nie pojawiają się żadne kierunkowskazy. Artyści – jak pisał Piotr Piotrowski – „działają w świecie rozbitym, którego nie wiążą już «wielkie tematy», takie jak społeczne utopie czy «porządki», jak nauka, oraz «systemy wartości», jak humanistyczna kultura; działają w świecie, w którym nie jest jasne, «kto mówi», w świecie «śmierci autora»”. W tych też ramach zaczyna funkcjonować cały zespół zjawisk, kwalifikowany przez krytykę jako sztuka neo-konceptulna, w której wyróżnia się takie obszary tematyczne oraz postawy, jak sztuka zawłaszczenia, sztuka subwersywna, body art czy abject art. W takim też kontekście zwykle przywołuje się twórczość artystów amerykańskich (Jenny Holzer, Barbara Kruger, Sherrie Levine, Richard Prince, Cindy Sherman) oraz fenomen The Young British Artists i moskiewskich konceptualistów (Erik Bulatov, Ilya Kabakov, Vitaly Komar, Alexander Melamid, Viktor Pivovarov), a także tzw. polską sztukę krytyczną (Paweł Althamer, Artur Żmijewski, Katarzyna Kozyra, Grzegorz Klaman, Alicja Żebrowska, Zofia Kulik, Zbigniew Libera).
https://www.facebook.com/events/756453484428051/?ref_newsfeed_story_type=regular

BIBLIOTEKA ŚLĄSKA: NAUKA – IDEA W PRAKTYCE ; V BIENALE FOTOGRAFICZNE UNIWERSYTETU SLĄSKIEGO
Katowice, ul. Rady Europy 1,BIBLIOTEKA ŚLĄSKA, Godz: 17:00-20:00

Świat naszego codziennego życia nie jest już przestrzenią, którą zakreśla swoim biegiem wschodzące i zachodzące słońce. Z pewnością nie jest spowitą ciemnością nocą, którą rozświetla Księżyc i Mleczna Droga. Jest marzeniem o głębokim oddechu krystalicznym powietrzem z szumem wiatru i śpiewem ptaków w tle. Dzisiaj świat naszego codziennego życia to mury, których okna patrzą w inne okna, a noc staje się dniem rozżarzonych milionów żarówek. Marzenie jest w wersji HD, Dolby Stereo, drukarki 3D i wszechobecnych bitów informacji. Jednym słowem postęp cywilizacyjny. Przyszłe pokolenia ocenią prawdziwość tego pojęcia. Jednak musimy przyznać, że gdy 10 tysięcy lat temu było nas tylko 7 milionów to każdy z nas mógł mieć swój prywatny wschód i zachód słońca. Dzisiaj, gdy jest nas 7 miliardów a ponad 7 milionowych miast jest już 19, to tylko miniaturyzacja naszych potrzeb do wielkości mikroprocesora i kwantu energii niosącej informację pozwala zachować nam naszą tożsamość. A i tak zasoby wody, energii i ziemi nieubłaganie się kurczą – cała nadzieja w nauce, że może być nas jeszcze więcej.

Gdy starożytni rozmyślali nad strukturą materii a Demokryt pisał o atomie, to nawet 2400 lat później Niels Bohr, twórca niezłego jak na tamte czasy modelu atomu, nie marzył, że w pełni teoretyczna wtedy fizyka kwantowa, u podstaw której leżał jego model, będzie przyczyną dzisiejszych kolejek w służbie zdrowia na badania techniką spektroskopii elektronowego rezonansu paramagnetycznego (EPR), czy spektroskopii magnetycznego rezonansu jądrowego (NMR). Gdy w 1869 roku Fryderyk Miescher odkrył w komórce DNA to przez nieomal 100 lat było ono nikomu niepotrzebnym organicznym balastem tejże komórki. Tylko dzięki wielu bezimiennym dzisiaj badaczom laboratoriów chemicznych w 1953 roku James Watson i Francis Crick, na podstawie zdjęć krystalografii rentgenowskiej wykonanych przez Rosalind Franklin oraz Maurice’a Wilkinsa postawili przysłowiową kropkę nad „i” proponując w pełni teoretyczny, przeciętnemu zjadaczowi chleba niepotrzebny, model podwójnej helisy DNA. Dzisiaj wyniki badań profilu DNA są koronnym dowodem czyjejś winy lub niewinności, a mikroczipy oparte na kwasach nukleinowych wkrótce wyprą te oparte na krzemie.

To tylko dwa przykłady z milionów innych, kiedy nieprzewidywalne, nieobliczalne i nie zawsze tanie pomysły naukowców na zgłębianie i opisywanie tajemnic otaczającego nas świata zaskakują nas swoimi zastosowaniami. Tak przecież zrodził się nikomu niepotrzebny laser, który mamy w każdym odtwarzaczu płyt DVD a światłowód to też nikomu niepotrzebny efekt „zabawy” naukowców ze światłem, który dzisiaj pozwala nam korzystać z Google’a.

Jakie zastosowania mogą mieć jeszcze obecne i przyszłe pomysły naukowców? Właśnie ta tajemnica nauki jest jej najpiękniejszą cechą. Nie uznając autorytetów i dogmatów, z góry nie wartościując swoich pomysłów, nauka poprzez stawianie hipotez, wykonywanie eksperymentów i formułowanie teorii daje nam naszą codzienność zapisaną nie tylko w wersji HD i Dolby Stereo. Stąd też hasło przewodnie 5. Biennale Fotograficznego „Nauka w obiektywie” to „Nauka – idea w praktyce”. Niech dla wszystkich zachwyconych fotograficznym opisem zmagań naukowców będzie impulsem do działania. Bo innowacyjność nauki, zastosowanie jej dorobku w naszym życiu, często zależą od tej jednej chwili, kiedy wiedza teoretyka zderzy się z potrzebą praktyka.

http://naukawobiektywie.us.edu.pl/

BWA: Finisaż projektu Nocne Aktywności
Katowice, ul. Wojciecha Korfantego 6,BWA, Godz: 18:00-21:00

finisaż projektu Nocne Aktywności, podczas którego odbędzie się promocja książki podsumowującej projekt, pokaz dokumentacji video całego projektu oraz relacja z prywatnego performance’u Macieja Wodniaka „Night Raid”, 2014
Wstęp wolny!

http://www.bwa.katowice.pl/p/445/finisaz_projektu_nocne_aktywnosci/

CKK: YUNAN ZIELONY Nadir / Rayografia / GALERIA POJEDYNCZA
Katowice, ul. placu Sejmu śląskiego 2,CKK, Godz: 18:00-19:25

“Maluję to, czego nie mogę sfotografować; to, co ma swoje źródło w mojej wyobraźni, marzeniach, podświadomości. Fotografuję rzeczy, których nie mam ochoty malować; rzeczy, które już mają swój obraz w rzeczywistości”. ( Man Ray)

Raygrafia – technika wykonywania obrazów na materiale światłoczułym bez użycia aparatu fotograficznego. Jej twórcą był Man Ray.

Yunan Zielony – napotyka muszle przegrzebków zarówno na koralowych piaskach plaż Pacyfiku, jak i pośród paproci porastających ciche zbocza Himalajów. Przemyka się wraz z eonami poprzez kolejne warstwy osadzającego się piachu, mułu i szlamu, które w sekundzie staną się skałami. Ulotny niczym prekambryjski robak, raz jest wierzchołkiem wulkanu, by za chwilę stać się morską zatoką albo garścią piasku.

https://www.facebook.com/events/576755095803798/?ref_newsfeed_story_type=regular

 

HIGH WAY: KLUBOWY PIĄTEK
Katowice, ul. Sienkiewicza 28, HIGH WAY CLUB, Godz: 20:00-01:30

PricePanie Free, Panowie 10 PLN
Highway club to przede wszystkim dobra zabawa, a taką zagwarantuje Wam DJ Zik, który zabierze Wszystkich na przejażdżkę po klimatach drum’n’bass

http://highwayclub.pl/wydarzenia/

OKO MIASTA: PÓŁMETEK ŻEROMA
Katowice, ul. Rondo Gen, J.Ziętka 1,Oko Miasta, Godz: 21:00-04:00

Zaraz święta, więc trzeba podkręcić temperaturę! Zapraszamy Wszystkich na najgorętszą świąteczną imprezę, MEGA ŚWIĄTECZNY PÓŁMETEK ŻEROSKIEGO!

https://www.facebook.com/OkoMiastaKatowice/events

 

ENERGY2000: CZADOMAN – Ruda Tańczy jak szalona
Katowice, ul. Plebiscytowa 3, ENERGY 2000, Godz: 21:00-05:00

Sprowadzamy Czadomana do naszego klubu! Dla każdego dobrze znany twórca hitu „Ruda tańczy jak szalona”

https://www.facebook.com/events/294020330806951/?ref_newsfeed_story_type=regular

 

SPIŻ: DONATAN & CLEO
Katowice, ul. Opolska 22, SPIŻ, Godz: 21:00-05:00

Tych państwa nikomu przedstawiać nie trzeba…Donatan & Cleo, gwiazdy Eurowizji, twórcy takich hitów jak My Słowianie, Cicha Woda, Slavica czy Brać, których licznik na Youtube grubo przekroczył ponad 100 milionów! Tak, to właśnie oni wystąpią w Spiżu na żywo, już w piątek

GWIAZDA WIECZORU: Donatan & CLEO
WSZYSCY DO 22.00 WCHODZĄ ZA DARMO

https://www.facebook.com/Klub.Spiz.Katowice/events

PRIME: Alexsoundra B-DAY
Katowice, ul. Mielęckiego 10,Prime, Godz: 22:00-06:00

W najbliższy piątek będzie miało u nas miejsce bardzo ciekawe wydarzenie – swoje urodziny obchodzić będzie nasza rezydentka Alexsoundra! Z tej okazji zaprosiła na gościnny występ kilku kozackich dji

https://www.facebook.com/KlubPrime/photos/a.407263956080745.1073741828.392215757585565/496837217123418/?type=1&theater

SOBOTA 13.12.2014

PAŁAC MŁODZIEŻY: Mali giganci CASTING
Katowice, ul. Mkołowska 26,Pałac MŁODZIEŻY, Godz: 09:00-16:00

Wiosną w TVN talent-show dla dzieci „Mali giganci”. Ruszają castingi „Mali Giganci” to polska edycja talent-show „Little Giants”, którego gwiazdami będą zdolne dzieci. Program podbił już serca widzów w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej, a teraz telewizja TVN ma nadzieje, że show podbije także serca widzów w Polsce. Producenci programu czekają na zgłoszenia dzieci w wieku od 4 do 12 lat, które są utalentowane wokalnie, tanecznie, aktorsko lub recytatorsko, a do tego mogłoby przegadać każdego polityka, jest otwarte i nie boi się występować publicznie.

Rodzice, którzy chcą by ich dziecko wzięło udział w programie powinni nagrać film, w którym dziecko mówi o sobie oraz prezentuje swój talent i wrzuć go do internetu (szczegóły pod adresem: http://veedo.pl/maligiganci). Dodatkowo odbędą się catingi: 13 grudnia w Katowicach (Pałac Młodzieży, ul. Mikołowska 26) oraz 14 grudnia w Warszawie (Hotel Golden Tulip, ul. Towarowa). Program „Mali giganci” ma być jednym z hitów wiosennej ramówki TVN.

http://media2.pl/media/115664-Wiosna-w-TVN-talent-show-dla-dzieci-Mali-giganci.-Ruszaja-castingi.html

OKO MIASTA: Mistrzostwa Polski w Yoyo 2014
Katowice, ul. Rondo Gen, J.Ziętka 1,Oko Miasta, Godz: 10:00-22:00

Mistrzostwa Polski w Yoyo 2014. Najważniejsze wydarzenie Polskiego yoyoingu odbędzie się tej zimy w Katowicach. Zawodnicy z całego kraju rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski a także przepustkę na Mistrzostwa Europy oraz Świata.
https://www.facebook.com/OkoMiastaKatowice/events

SOFA: III spotkanie Akademii Jungowskiej w Katowicach
Katowice, ul. Tadeusza Kościuszki 16A, SOFA, Godz: 16:00-18:00

Archetypy indywiduacji – zajęcia będą poświęcone przedstawieniu procesu rozwoju świadomości, nazwanego przez Junga indywiduacją. Omówimy kolejne jego etapy – od konfrontacji z cieniem, przez archetypy animy i animusa, aż do archetypu jaźni.

Koszt wykładu – 20 zł

https://www.facebook.com/events/1558306991052041/?notif_t=plan_user_invited

OKO MIASTA: Spotkanie świąteczne miłośników siatkówki
Katowice, ul. Rondo Gen, J.Ziętka 1,Oko Miasta, Godz: 17:00-20:00

Zaprasza wszystkich miłośników siatkówki na świąteczne spotkanie.

https://www.facebook.com/OkoMiastaKatowice/events

RIALTO: Muzea świata – Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów
Katowice, ul. św Jana 24, Kinoteate Rialto, Godz: 18:00-20:00

Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów” to niezwykły reportaż Margy Kinmonth o jednym z najsłynniejszych muzeów świata, zrealizowany z okazji jego jubileuszu. W Ermitażu zgromadzono ponad 3 miliony dzieł sztuki – od Rembrandta po najsłynniejszych Rosjan, od Michała Anioła po Matisse’a. Twórcy filmu zabiorą nas nie tylko w podróż po salach wystawowych, ale zaproszą również do pracowni konserwatorskich, gdzie eksperci opowiedzą o eksponatach i związanych z nimi ludzkich historiach. Kamera dokładnie pokaże detale najciekawszych prac.

Kiedy 250 lat temu caryca Katarzyna II zamieniała Pałac Zimowy Piotra I na galerię sztuki, doskonale wiedziała, że gromadząc dzieła kultury, zyska uznanie największych umysłów swego czasu, co pozwoli jej sprawować nad nimi władzę. Z pomocą oświeceniowego filozofa i zarazem swego przyjaciela, Denisa Diderota, zaczęła zwozić do Sankt Petersburga prace najwybitniejszych malarzy w historii: Poussina, Watteau, Rembrandta, Rubensa, Rafaela, Tycjana i innych. Sto lat później car Mikołaj I wybudował kolejny pałac i udostępnił te zbiory publiczności. W sumie galeria mieści się w pięciu pałacach, a od jednego z nich nazwana została Ermitażem (franc. ermitage pustelnia, ermitaż od ermite pustelnik, eremita). Tak powstało jedno z najobszerniejszych dziś i najstarszych muzeów świata, mieszczące w swych zbiorach ponad 3 miliony skarbów i szczycące się większą liczbą kuratorów niż jakakolwiek inna instytucja sztuki.

Z okazji 250-lecia swego istnienia ta ogromna przystań sztuki dała dostęp realizatorom filmu „Ermitaż odkryty” do zbiorów, które dotąd skrywane były przed zwiedzającymi. Dokument zabiera w pasjonującą podróż po wrzącej historii muzeum i wprowadza w bezprecedensowy sposób do ukrytego świata arcydzieł. Zbiory Ermitażu są dosłownie nieskończone i praktycznie nie do poznania w całości. Reportaż wprowadza w sam środek tego fenomenalnego miejsca, opisuje ludzkie historie dziejące się za murami wielkiego gmachu, pokazuje w zbliżeniu to, co trzeba zobaczyć i robi to tak, że podróż po zakamarkach galerii mogłaby trwać w nieskończoność.

Bilety: 25 zł (normalny)

https://www.facebook.com/events/1506695482928299/?ref=22

FANTASY INN: MANDELBROT SET – Celtic/World music
Katowice, ul. Wita Stwosza 5,Fantasy Inn, Godz: 20:00-23:59

Tak świetnie o sobie napisali, że nie będziemy się im wcinać. Skrót dla niecierpliwych – folk nie tylko irlandzki, w kozackim, wirtuozerskim, wykonaniu…MANDELBROT SET to wypadkowa charakterów i muzycznych fascynacji trójki artystów, którzy grają razem od niedawna, choć ich drogi krzyżowały się już od wielu lat. Wspólny mianownik twórczy i pole do eksperymentu odnaleźli w tradycyjnej muzyce irlandzkiej. Benoît Mandelbrot powiedział kiedyś: „Nieskończone piękno rodzi się z prostych założeń… powtórzonych bez końca.”. Jesteśmy przywiązani zwłaszcza do pierwszej części tego cytatu. I choć uczony miał na myśli geometryczne reprezentacje struktur, które opisywał w swoich pracach, uważamy, że jego słowa znakomicie oddają istotę muzyki folkowej. Muzyki która rodziła się i rodzi nadal z czystej potrzeby ekspresji lub konieczności zagrania tu i teraz, często na prostych, improwizowanych instrumentach, grana przez ludzi, którzy nie znali zasad muzyki. Nie wiedzieli, że tak się nie gra albo tego w muzyce nie wolno. I choć muzyka celtycka przeszła już długą drogę od rybackich chat do sal koncertowych i od skrzypiec z pudełka po cygarach do nowoczesnego studia nagrań, wciąż słychać, Że pochodzi ze wspólnego źródła. Z tego źródła czerpiemy, ostrożnie dorzucając ulubione przyprawy z całego świata. Taką też muzykę chcemy prezentować — tradycyjną, ale ubraną w nowoczesne brzmienie. Lubimy bawić się dźwiękami i myślą, że wraz z naszą muzyką uczestniczymy w istnieniu czegoś niezwykłego — pradawnego a jednocześnie wiecznie młodego, żyjącego i tworzonego jak najbardziej współcześnie.

Wstęp 5 zł.

Koncert współorganizuje Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów

https://www.facebook.com/events/318538818341531/?ref=5

HIGH WAY: The Cumpels
Katowice, ul. Sienkiewicza 28, HIGH WAY CLUB, Godz: 20:00-01:30

13 grudnia jest okazję spotkać się z The Cumpels, zespołem nietuzinkowym o wyjątkowym potencjale. Sami o sobie mówią „piękni i młodzi…w klimatach jedynie słusznych – rock, blues, rock&roll.” Usłyszycie utwory takich artystów jak, BB King, Gary Moore, Clapton, Hendrix, ZZ Top, Breakout czy Bonamassa, w wykonaniu doskonałych gitarzystów Adama Szarugi i Jana Wilczka, Krzysztofa „Cyzio” Garbysia, Krzysztofa Skowrońskiego oraz Voytka Urbana, którego charakterystyczny, ziarnisty głos nie pozwoli Wam zapomnieć tego wieczoru.

The Cumpels w obecnym składzie gra od około 3 lat (dokładnie nikt nie jest w stanie tego stwierdzić). Pewnego dnia po prostu określił się ostateczny skład bandu do którego dołączył wokalista Voytek Urban. Z założenia mieli grać dla siebie, po kumpelsku, w studio, muzykę, która gra im w duszy.

http://highwayclub.pl/wydarzenia/

ENERGY2000: BACK TO AZTEKA – SINGLE NIGHT
Katowice, ul. Plebiscytowa 3,ENERGY 2000, Godz: 21:00-05:00

Sobotnia noc trzynastego grudnia w najlepszym klubie w Polsce to połączenie dwóch najbardziej szalonych imprez! Wszyscy, którzy szukają miłości, bądź chcą przeżyć niezapomnianą przygodę powinni tej noc zjawić się na Plebiscytowej 3! Różnokolorowe opaski pomogą Wam w tym! Także w tym samym czasie nasz klub odwiedzą, dje z nieistniejącego już klubu AZTEKA, Dragon oraz gość specjalny. Wspomagać ich będą nasi rezydenci Aras Deepush Toudi oraz Mefiu Mike & Darkside. Wszyscy klubowicze wspominający dobre czasy Azteki w tym dniu spotykają się w Energy2000! Pamiętajcie wjazd na imprezę od 16 roku życia!

WSZYSCY WCHODZĄ ZA FREE do 22:00

https://www.facebook.com/Katowice.Energy2000/events?ref=page_internal

SPIŻ: SPIŻOWA MOC
Katowice, ul Opolska 22, SPIŻ,Godz: 21:00-06:00

Katowice nocą ze Spiżową Mocą i z Waszą pomocą damy czadu dziś…Ten refren znają już wszyscy i to nie tylko na Śląsku, nie tylko w Polsce ale również poza za granicami naszego kraju.. Dlaczego? Sprawdźcie w sobotę

WSZYSCY DO 22.00 WCHODZĄ ZA DARMO (DOTYCZY WEJŚCIA GŁÓWNEGO) OD 21.00 OTWARTE WEJŚCIE NR 2 (PŁATNE)

GRAMY DO 6:00

https://www.facebook.com/Klub.Spiz.Katowice/events

NIEDZIELA 14.12.2014

SCC EMPIK: BASIA RITZ
Katowice, ul. Chorzowska 107,EMPIK, Godz: 16:00-17:30

„Dom pełen smaku”. Zasmakuj w domowej kuchni, poczuj przyjemny dreszcz dalekich wypraw i wybierz się za kulisy programu MasterChef!
Basia Ritz prezentuje klasyczne przepisy na dania, które można przyrządzić w prosty sposób, ale i wystawnie. Opowiada o swoich kulinarnych mistrzach i mistrzyniach. Zdradza tajemnice rodzinnej kuchni i przywołuje smaki dzieciństwa. Zabiera nas w podróż po niezwykłym świecie jej ulubionych przysmaków – konfitur z wiśni, barszczu z uszkami, pieczeni rzymskiej, alzackich podpłomyków.

Dowiedz się, dlaczego sernik Pani Tereski jest taki pyszny, jak zdobywa się przepis na chili con carne i które danie najlepiej leczy szaleństwa karnawału. Odkryj, jakie jest najszybsze ciasto świata i czemu w rodzinie Basi urządzano aż dwie Wigilie.

Książka zawiera 70 przepisów na przepyszne dania – wytrawne i na słodko.

http://www.silesiacitycenter.com.pl/harmonogram-spotka%C5%84-autorskich-w-salonie-empik.html

EUREKA: Lazy Sunday Kino: Nuovo Cinema Paradiso
Katowice, ul. Św Jacka 1 a,EUREKA PUB, Godz: 17:00-20:00

Winner of the Academy Award (Best foreign film – 1989), Grand Prix du Jury 1989 to the director Giuseppe Tornatore, European Film Award for Best Actor to Philippe Noiret, original soundtracks by Ennio Morricone. And if it’s not enough: Freddo&Drastico love this film.

A story of Italy, a story of cinema, a story of memories.

https://www.facebook.com/events/711226492317653/?notif_t=plan_user_invited

Planet Cinema: Teatr A Part w Planet Cinema. Eksperyment Houellebecq.
Katowice, ul. Uniwesytecka 13, PLANET CINEMA, Godz: 18:00-22:00

Teatr A Part, czyli legendarna katowicka grupa, 14 grudnia 2014 r. zagości w Planet Cinema, aby wspólnie stworzyć eksperyment filmowo-teatralny spojony postacią Michela Houellebecqa.

Teatr ciała, ruchu, formy i narracji wizualnej. Zwiedził 25 krajów na 5 kontynentach. Założony przez Marcina Hericha, organizatora Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part, odbywającego się w Katowicach od 20 lat. Realizuje niezależne projekty artystyczne, autorskie przedstawienia i widowiska plenerowe.

W Planet Cinema Teatr A Part przedstawi „Przejrzystość pustki” – spektakl wizualno-ruchowy w solowym wykonaniu Moniki Wachowicz. Inspirowany twórczością oraz filozofią egzystencjalną Michela Houellebecqa, wykorzystuje fragmenty powieści „Cząstki elementarne” oraz cytaty z „Możliwości wyspy”. Spektakl owiany tajemnicą – ze względu na kameralny charakter do tej pory obejrzeli go tylko nieliczni.

Po spektaklu zostanie wyświetlony film „Porwanie Michela Houellebecqa” odnoszący się do rzeczywistego zniknięcia pisarza podczas trasy promocyjnej „Mapy i terytorium”. Guillaume Nicloux opowie własną hipotezę odpowiadającą na pytanie: co stało się z Houellebecqiem?

Cena biletu: 30 zł

https://www.facebook.com/events/989978257698537/?ref_newsfeed_story_type=regular

NAMASTE: „Hajer w Azji Środkowej część II „- pokaz slajdów i spotkanie z Mieczysławem Bieńkiem
Katowice, ul. Jana III Sobieskiego 27,NAMASTE, Godz: 18:00-21:00

Klub Podróżników Namaste zaprasza w niedzielę 14 grudnia o godzinie 18 :00 na spotkanie z Hajerem – Mieczysławem Bieńkiem , który opowie o swojej tegorocznej podróży przez Azję Środkowa. Wstęp Wolny

Będzie to druga część opowieści .. pierwsza odbędzie się w Namaste 1 grudnia o godzinie 19:00

Mieczysław Bieniek-. Emerytowany górnik kopalni „Wieczorek”. Praca pod ziemią była jego pasją. Od wielu lat podróżuje samotnie po świecie. Zwiedził większość krajów Azji. Był w Afryce i Ameryce Południowej. W podróży fotografuje spotkanych ludzi. Podróże dają mu wolność.

https://www.facebook.com/KlubNamaste/events

RIALTO: Pat Metheny: The Orchestrion Project
Katowice, ul. św Jana 24, Kinoteate Rialto, Godz: 18:00-20:00

Pat Metheny, zdobywca 19 nagród Grammy, zainspirowany pianolą dziadka – fascynacją z dzieciństwa – zlecił i zbudował Orchestrion, mechanicznie sterowaną mini-orkiestrę reagującą na jego dotyk na gitarze. Ten innowacyjny projekt wyznaczył zupełnie niepowtarzalne podejście do solowego występu. Połączenie wirtuozerii mistrza gitary z najśmielszymi wizjami jego wyobraźni dało fascynujące i absolutnie jedyne w swoim rodzaju doświadczenie muzyczne. „Orchestrion Project” pokazuje, jak Metheny samodzielnie obsługuje symfonię instrumentów w formie stanowiącej wyśmienitą pożywkę dla zmysłów.

“The Orchestrion Project” w reżyserii zdobywców nagród Grammy i Emmy, Pierre’a i François Lamoureux, został nakręcony w dawnym kościele Św. Eliasza, w Greenpoint, dzielnicy Brooklynu, w listopadzie 2010r. Pat Metheny wykonuje na gitarze The Orchestrion Suite, a także inne utwory skomponowane i wykonywane przez Metheny’ego w przeciągu całej jego płodnej kariery.

Bilety: 25 zł

https://www.facebook.com/events/555489341245525/?ref=5

FANTASY INN: Wykład – Demokracja czy demokratura? Przypadek Rosji i Japonii
Katowice, ul. Wita Stwosza 5,Fantasy Inn, Godz: 18:00-20:00

O ustrojach państwowych, o mentalności narodów i o wódce putinówce opowiedzą Ania Zaczkowska i Michał Spurgiasz (instytut religioznawstwa UJ i kulturoznawstwa UŚ). „Wykład będzie poświęcony współczesnej sytuacji politycznej Rosji i Japonii. Specyficzne formy „demokracji” rosyjskiej i japońskiej wiążą się z określoną tradycją przekazu kulturowego. Przypadek Rosji to tzw. „suwerenna” demokracja, określana prześmiewczo jako „demokratura”.”

Dlaczego tym razem współczesność i polityka, zamiast starożytności i religii? Bo to ciekawe i… BO TAK!

https://www.facebook.com/events/801113076616010/?ref=5

OLD TIMERS GARAGE: Bricklin – samochodowa fantazja – pokaz przedpremierowy
Katowice, ul. Jankego 132, Teatr & Klub muzyczny Old Timers Garage, Godz: 20:00-21:45

Bricklin – samochodowa fantazja – pokaz przedpremierowy Data: 14.12.2014 (niedziela) godz. 20:00 Bilety: 60 zł

Klub Old Timers Garage zaprasza na polską premierę musicalu Bricklin – Samochodowa Fantazja. The Bricklin Musical opowiada niesamowitą historię wizjonera Malcolma Bricklina, który zapragnął stworzyć najbezpieczniejszy samochód świata. Odkryj na nowo wspaniały klimat szalonych amerykańskich lat 70-tych w jedynym takim musicalu na świecie!

The Bricklin Musical – Samochodowa Fantazja jest wydarzeniem niezwykłym, i to z wielu powodów. Świetna muzyka, ciekawa warstwa dramaturgiczna, odniesienia polityczne, oraz obowiązkowy wątek miłości i zdrady – oto atuty tego spektaklu. Najciekawsze jest jednak to, że historia z której utkany jest scenariusz jest prawdziwa. Samochód marki Bricklin rzeczywiście istnieje, a jego twórcą jest niezwykły człowiek – Malcolm Bricklin – przedsiębiorca, wizjoner, człowiek sukcesu, milioner, mecenas sztuki oraz polityk – postać wielowymiarowa i kontrowersyjna.

Dlaczego Malcolm Bricklin, świetny przedsiębiorca, manager i wizjoner poniósł tak spektakularną klęskę, i to produkując samochód, który do dziś swoją sylwetką zwraca uwagę? Było wiele powodów, niektóre z nich są tematem naszego musicalu dlatego z oczywistych względów musimy je przemilczeć Musical gwarantuje przede wszystkim świetną zabawę, ale oglądając „Bricklina” otrzymacie Państwo też sporą dawkę wiedzy na temat funkcjonowania rynku motoryzacyjnego, wiedzy o polityce na styku z biznesem, jak i wiedzy o tym co w życiu jest najważniejsze… A najważniejsza jest miłość. Ale zaraz po „miłości” najważniejsze to realizować swoje marzenia i nie wierzyć w malkontenckie zdanie: „Nie da się”. O tym też będzie w naszej sztuce.Dlatego realizujemy ten spektakl żeby pokazać, że można, chociaż wielu nie daje nam szans. Ale w końcu to widzowie zdecydują o sukcesie lub porażce samochodowego musicalu.

http://www.old-timers.pl/repertuar/727-bricklin-samochodowa-fantazja-pokaz-przedpremierowy.html

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.