Po słabym meczu GKS Katowice zaledwie zremisował na własnym stadionie z Chrobrym Głogów 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył niezawodny Goncerz.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się w bardzo wolnym tempie. Od pierwszego gwizdka sędziego przewagę mieli gospodarze, ale nie przekładało się to na wypracowywanie sytuacji pod bramką głogowian. W ciągu całych 45 min. GieKSa miała zaledwie dwie ciekawe okacje. Jedna z nich, w 19 min., zakończyła się golem, po pięknym strzale z linii pola karnego niezawodnego w tym sezonie Goncerza. Kilka minut później jedyną groźną akcję w tej połowie przeprowadził Chrobry. Skończyła się ona wyrównującą bramką, którą strzelił Michał Ilków-Gołąb.

W drugiej połowie, w pierwszych 20 min., niespodziewanie to goście dwukrotnie byli blisko zdobycia prowadzenia. Najpierw sam na sam z bramkarzem GieKSy był Piotrowski, a potem Kościelniak. Na szczęście w oby przypadkach górą był Dobroliński. W ostatnich 25 min. GKS w końcu zaczął grać szybciej i lepiej, ale mimo kilku dobrych okazji gospodarzom nie udało się już podwyższyć wyniku spotkania. Najbliżej strzelenia bramki był Duda, który trafił w poprzeczkę po mocnym strzale zza pola karnego.

Mecz z Chrobrym był jednym z najsłabszych występów GKS-u w tej rundzie. Katowiczanie po raz kolejny zawiedli w spotkaniu na własnym stadionie, a dystans dzielący nasz klub do czołówki ligi jest niestety coraz większy.

W 12. kolejce GKS Katowice zmierzy się w Grudziądzu z miejscową Olimpią.

GKS Katowice – Chrobry Głogów 1:1

Bramki: Goncerz (19) – Ilków-Gołąb (26)

GKS: Dobroliński – Czerwiński, Pielorz, Jurkowski, Pietrzak – Ceglarz (68. Nawrot), Duda, Bętkowski (59. Bodziony), Wołkowicz, Pitry – Goncerz (81. Kujawa).

Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Bogusławski, Samiec, Danielak (84. Ziemniak), Hałambiec (74. Ma.Szałek), Ulatowski (76. Ałdaś), Kościelniak, Piotrowski, Szczepaniak.

Ż.kartki: Wołkowicz – Danielak, Bogusławski, Ilków-Gołąb, Janicki

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).