FOTO: zagrajnabukowej.pl
Reklama

GKS Katowice po raz kolejny organizuje wspólne treningi piłkarzy pierwszej drużyny z dziećmi z różnych dzielnic Katowic oraz z miast, gdzie znajdują się kibice klubu.

W dniu dzisiejszym rusza czwarta edycja projektu Zagraj na Bukowej, który realizowany jest przez klub GKS Katowice we współpracy z Urzędem Miasta, fundacją „Młoda GieKSa”, Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach oraz Stowarzyszeniem Kibiców GKS-u Katowice „SK1964”.

Reklama

Ideą jest zorganizowanie treningów w dzielnicach Katowic, Mysłowic i Jaworzna z udziałem trenerów oraz piłkarzy pierwszego zespołu dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat. W każdej dzielnicy przez trenerów zostanie wyłoniona reprezentacja dzielnicy (dzieci z rocznika 2002 i młodsi), która weźmie udział w turnieju zorganizowanym na stadionie przy ul. Bukowej 1. Wielki finał projektu Zagraj na Bukowej odbędzie się 4 października podczas meczu GieKSy z Chrobrym Głogów.

Treningi odbywać się będą we wtorki i czwartki w następujących lokalizacjach i terminach:

Treningi wtorkowe:  Dąbrówka Mała, Jaworzno, Koszutka, Ligota, Mysłowice-Janów, Mysłowice-Piosek, Paderewskiego, Piotrowice, Wełnowiec, Witosa.
Terminy:  26.08., 2.09., 9.09., 16.09., 23.09., 30.09. Godzina 17:00.

Treningi czwartkowe:  Bogucice, Brynów, Centrum, Giszowiec, Murcki, Mysłowice-Skotnica, Mysłowice-Wesoła, Tysiąclecie, Załęże, Zawodzie.
Terminy:   28.08., 4.09., 11.09., 18.09., 25.09., 2.10. Godzina 17:00.

Projekt Zagraj na Bukowej realizowany jest od 2013 r. – Idea projektu zrodziła się na spotkaniu przedstawicieli Domu Aniołów Stróżów, klubu GKS Katowice oraz Stowarzyszenia Kibiców „SK 1964″. Założeniem było zorganizowanie profesjonalnych i darmowych treningów piłkarskich dla dzieci z terenu miasta Katowic – informuje Olga Bieganowaka Dyrektor ds. Marketingu GKS Katowice.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem dzieciaków i z edycji na edycję cały czas się rozrasta. W pierwszej edycji treningi odbywały się w sześciu dzielnicach miasta, obecnie aż w 20 lokalizacjach, w tym pięciu poza Katowicami (cztery w Mysłowicach i jedna w Jaworznie). Organizatorzy nie mogą także narzekać na frekwencję. – W zeszłym roku w każdym tygodniu w treningach brało udział mniej więcej 300 dzieciaków z różnych dzielnic. Zakładamy, że w tej edycji zainteresowanie nie będzie mniejsze – mówi Bieganowska.

Szczegóły projektu można znaleźć na stronie http://zagrajnabukowej.pl/

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.