FOTO: Centrum Katowic / Infokatowice.pl
Reklama

Katowice dołączyły do grona miast gospodarzy EHF Euro 2016 w piłce ręcznej mężczyzn, będzie to kosztowało bagatela 4 mln złotych. Miasto płatność rozłożyło na lata 2014-2017, a pomimo apeli radnych złotówka z tych pieniędzy niezostanie przeznaczona na rozwijanie piłki ręcznej w Katowicach.

Rozciągnięcie płatności na trzy lata tłumaczył na sesji prezydent Katowic. – Wynika to z możliwości płatniczych miasta. Rozłożyliśmy to w czasie, zresztą Polski Związek Piłki Ręcznej sam proponował rozłożenie w czasie tych wydatków – mówił Piotr Uszok. Prezydent przypomniał, że w 2016 roku miasto będzie miało największe płatności z tytułu zaciągniętych kredytów.

Czytaj również: „Katowice kupują cyrk objazdowy” Za 4 mln złotych!

W Spodku zagrają reprezentacje krajów bałkańskich, główne mecze w tym te reprezentacji Polski odbędą się w Krakowie. Co więc za 4 mln złotych kupią Katowice? Zapytaliśmy o to w magistracie. Pośród listy akcji i wydarzeń proponowanych miastu przez Polskiego Związku Piłki Ręcznej wymieniono m.in. spójny program promocji miasta zarówno w kraju jak i zagranicą w kontekście mistrzostw, obecność wizerunkową podczas krajowych i międzynarodowych rozgrywek, prezentacje pucharu ME w Katowicach, będzie także wspólna konferencja miast gospodarzy, EHF i PZPR.

Co mistrzostwa będą oznaczać dla katowickiej piłki ręcznej? Niewiele. Radny Andrzej Zydorowicz stwierdził, że organizacja tego typu dużych imprez sportowych powinna pociągać za sobą koncepcję szkolenia w mieście danej dyscypliny sportowej. – Tymczasem my ograniczamy środki na szkolenie młodzieży wydając na kupno tej imprezy i nie mamy żadnych efektów w postaci powstających nowych klubów, nowych drużyn – stwierdził Zydorowicz. – Katowice są ubogie jeżeli chodzi o gry zespołowe. Jesteśmy notowani na najniższym miejscu w Polsce pod tym względem jeżeli chodzi o udział w ekstraklasie, po za hokeistami Janowa, nie mamy żadnej innej drużyny – dodał Zydorowicz.

Radny Tomasz Godziek zaapelował o wsparcie z pieniędzy przeznaczonych na Euro 2016 dla klubu Gloria Katowice, kobiecej i jednocześnie jedynej drużyny piłki ręcznej w mieście. – Fajnie jak  wydajemy te 4 mln złotych, czy 2 mln złotych jakby coś zostało oprócz promocji. Tu jest kwestia subiektywna czy ta promocja jest skuteczna czy nie – mówił radny.

Prezydent Uszok zaznaczył, że omawiane 4 mln złotych mają już swoje przeznaczenie, nie wykluczył jednak możliwości zabezpieczenia funduszy na wsparcie klubu z budżetu na 2016 rok.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. A może by tak sobie kupić jacht pełnomorski ? Stać miasto stać ! promocja będzie na trzech stawach się zacumuje i będzie 🙂

  2. W mieście brakuje na przedszkola, na mieszkania, komunikacja miejska jest droga ale spoko promocja jest a to najważniejsze…

  3. Uszok na wszytkim oszczędza, ale na bzdury zawsze się kasa znajdzie. 4 miliony na piłkę ręczną , milion na 2 pomniki. Nie ma jak dobry gospodarz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.