Zagraj na Bukowej / Materiały Prasowe
Reklama

Ruszyła 3. edycja „Zagraj na Bukowej” – projektu cieszącego się szerokim zainteresowaniem miłośników piłki nożnej, dzięki któremu katowicka młodzież trenuje i mierzy się ze sobą pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego oraz piłkarzy katowickiej GieKSy.

– Od wczesnych lat fascynacji piłką nożną, dzieci marzą o tym, by w świetle jupiterów wybiec na tętniący dopingiem stadion, strzelić widowiskową bramkę i zdobyć trofeum. Projekt „Zagraj na Bukowej” w pewnym sensie daje szansę na spełnienie tych marzeń i zainspirowanie młodzieży do kontynuowania przygody z piłką nożną – przekonuje Piotr Koszecki, prezes Stowarzyszenia Kibiców GKSu Katowice SK1964 i współorganizator wydarzenia – Naszym oczekiwaniem jest, by sport i aktywność fizyczna stały się dla dzieci czymś naturalnym, codziennym – dodaje.

Reklama

– Cykl profesjonalnych treningów piłkarskich to oczywiście nie wszystko, co przygotowaliśmy dla dzieci – mówi Olga Bieganowska, kierownik ds. marketingu GKSu Katowice – Jednym z elementów projektu jest dzielnicowy turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2001 i młodszych, którego finałowe spotkanie zostanie rozegrane 14 czerwca 2014r. w trakcie wielkiego pikniku rodzinnego na stadionie miejskim przy ul. Bukowej 1 – zapowiada.

Najnowsza odsłona „Zagraj na Bukowej” swoim rozmachem może przebić dwie poprzednie edycje. Bezpłatne treningi i warsztaty odbywają się w 13 z 22 dzielnic miasta, ponadto w Mysłowicach i Jaworznie. Pomimo tego, że pogoda w ostatnich dniach nieszczególnie sprzyja treningom na otwartym powietrzu, to niezależnie od aury, o wyznaczonej porze we wskazanych miejscach stale zjawia się tłum chętnych.

Idea projektu zrodziła się na przełomie 2012 i 2013 roku jako odpowiedź na potrzebę usportowienia dzieci i młodzieży z różnych dzielnic, nierzadko dzieci z rodzin o bardzo różnej sytuacji finansowej. Jeszcze 15-20 lat temu do gry w piłkę wystarczyły kawałek wolnej przestrzeni, najprostsza piłka i kilku chętnych „z podwórka”, których nigdy nie brakowało. W praktyce boiska tętniły życiem od ostatniego szkolnego dzwonka aż po zmierzch. Dzisiaj jest zdecydowanie mniej dzieci i trudniej zachęcić je do aktywnego trybu życia. Jednocześnie, profesjonalne treningi w szkółkach piłkarskich są płatne – szczególnie dla gorzej usytuowanych finansowo rodzin jest to bariera trudna, najczęściej niemożliwa do przeskoczenia. Dzięki projektowi na boiska wraca już nie tyle piłka nożna, ale młodzież. Dzielnicowa rywalizacja budzi wielkie emocje i dodatkowo mobilizuje do ciężkiej pracy a możliwość spotkania się z zawodnikami pierwszej drużyny GKS Katowice jest okazją nie do przeoczenia.

W pierwszej edycji zwycięska okazała się drużyna z centrum Katowic, jesienią najwyższe miejsce na podium zdobyła reprezentacja Bogucic.

Projekt ma charakter otwarty – zainteresowani treningami mogą w każdej chwili dołączyć do grupy.

Więcej informacji o projekcie oraz harmonogram treningów znaleźć można na stronie www.zagrajnabukowej.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.