GKS Katowice zagrał najlepsze spotkanie w tej rundzie na własnym stadionie i zasłużenie, choć z wielkim trudem, pokonał 2:1 drużynę Chojniczanki Chojnice.

Sobotnie spotkanie gospodarze rozpoczęli z wielkim animuszem i już w ciągu pierwszych 15 min. powinni objąć prowadzenie. Niestety dobre sytuacje, jakie mieli Pietrzak i Wołkowicz, a szczególnie Zieliński, nie zostały wykorzystane. Po pierwszym kwadransie wyraźnej przewagi Gieksy coraz odważniej zaczęła grać Chojniczanka, co zakończyło się bramką zdobytą w 25 min. strzałem głową przez Dudę, który bezbłędnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Kiedy wydawało się, że spotkanie do przerwy skończy się prowadzeniem gości, bramkę w 43 minucie zdobył głową Pitry, wykorzystując świetne dośrodkowanie Pietrzaka z lewej strony boiska. Pierwsza połowa skończyła się więc rezultatem 1:1.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków gospodarzy, ale ich akcje kończyły się zazwyczaj na linii pola karnego Chojniczanki i nie przynosiły większego zagrożenia. Decydującym momentem spotkania okazała się 63 minuta, kiedy piłka uderzona zza pola karnego przez Goncerza odbiła się od nóg obrońcy i zmyliła bramkarza gości. GKS wyszedł na prowadzenie 2:1, którego nie oddał już do końca meczu. Co ważne, po strzeleniu bramki to katowiczanie nadal mieli przewagę, ale nie potrafili zamienić jej na kolejne bramki. Drużyna Chojniczanki także próbowała czasem przedostać się na pole karne gospodarzy, ale była w stanie stworzyć żadnej sytuacji bramkowej.

Na konferencji prasowej, która odbyła się po zakończeniu spotkania trener Gieksy Kazimierz Moskal powiedział, że wynik meczu może streścić jednym zdaniem: „W końcu udało nam się wygrać”. Trener podkreślał też, że przy stanie 2:1 jego drużyna powinna strzelić kolejnego gola, co uchroniłoby przed niepotrzebnymi nerwami w końcówce meczu.

GKS Katowice – Chojniczanka Chojnice 2:1

Bramki: 43′ Pitry, 63′ Goncerz – GKS, 25′ Duda – Chojniczanka

GKS: Budziłek – Pietrzak, Kamiński, Jurkowski, Czerwiński – Goncerz (78′ Duda), Cholerzyński – Ciku (46′ Gancarczyk), Pitry, Wołkowicz (67′ Wróbel) – Zieliński

CHOJNICZANKA: Szymański, Rybski, Ikegrami (54′ Jędrzejczyk), Radler, Chyła, Mysona, A.Duda, Feciuch, Iwanicki, Mrozik (77′ Wypij), Ostalczyk (64′ Gancarczyk)

Żółte kartki:Czerwiński, Cholerzyński– GKS

Sędzia: Sebastian Krasny