GieKSa pewnie pokonała Polonię Bytom 6:0. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej tercji, wygranej przez katowiczan czterema bramkami.

Przez całą pierwszą tercję GieKSa posiadała kolosalną przewagę na lodzie. Już w 4 min. worek z bramkami otworzył Rothla, wykorzystując grę gospodarzy w przewadze. Kolejne trafienia dołożyli Sawicki i dwukrotnie Devecka. Polonia atakowała rzadko, a kiedy dochodziła do dobrych sytuacji bezbłędnie w bramce spisywał się Michał Kieler i po 20 minutach katowiczanie prowadzili 4:0, co praktycznie przesądzało o losach pojedynku.

W drugiej odsłonie Trójkolorowi nadal atakowali, choć już nie tak energicznie jak wcześniej. Do tego kilkoma bardzo dobrymi interwencjami popisał się Studziński i w efekcie katowiczanie tylko raz umieścili krążek w siatce przeciwnika. Gol, co warto podkreślić, padł w momencie, kiedy poloniści grali w przewadze, a jego strzelcem został ponownie Rothla. Swoje sytuacje mieli także bytomianie, ale Michał Kieler nie dał się zaskoczyć i po dwóch tercjach było 5:0.

W ostatnich dwudziestu minutach sytuacja na lodzie nie uległa zmianie. GieKSa nadal posiadała przewagę i dołożyła kolejne trafienie, a sporadyczne ataki rywali pewnie wyłapywał świetnie dzisiaj broniący Kieler i mecz skończył się ostatecznie wysoką wygraną katowiczan 6:0.

Michał Kieler: Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie. W pierwszej tercji strzeliliśmy cztery gole i ustawiliśmy sobie mecz, a potem spokojnie kontrolowaliśmy sytuację na lodzie. Trzeba jednak przyznać, że Polonia także miała swoje sytuacje. Po to jednak stoję w bramce, żeby się wykazać i choć chłopaki kilka razy mnie sprawdzili, to jednak udało mi się zachować czyste konto, z czego bardzo się cieszę.