Po serii meczów z czołówką Polskiej Hokej Ligi przyszedł czas na słabsze drużyny. Jako pierwszą katowiczanie w Satelicie gościli Unię Oświęcim, którą pewnie pokonali 4:1.

Pierwsza tercja zaczęła się od dynamicznych akcji GieKSy, która już po kilkudziesięciu sekundach prowadziła 1:0. Krążek w siatce umieścił Devecka, wykorzystując grę gospodarzy w przewadze. Później katowiczanie nadal dominowali, ale dobrze w bramce Unii spisywał się Fikrt, który dał się pokonać jeszcze tylko jeden raz Mikołajowi Łopuskiemu i po 20 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0.

W drugiej odsłonie przewaga niespodziewanie należała do gości i to Lindskoug kilka razy musiał wykazać się swoimi bramkarskimi umiejętnościami. GieKSa, z wyjątkiem niewykorzystanej przez Malasińskiego sytuacji sam na sam z Fikrtem, praktycznie nie stwarzała większego zagrożenia pod bramką rywali i tercja skończyła się bezbramkowym remisem.

Trzecia część znowu zaczęła się mocnym uderzeniem gospodarzy. Najpierw ładną akcją popisał się Patryk Wronka, którego strzał minimalnie minął bramkę rywala. Chwilę później dobre podanie od Pasiuta wykorzystał Malasiński i Trójkolorowi prowadzili już 3:0. Ten gol ponownie uśpił gospodarzy. Goście za to ambitnie próbowali odrabiać straty i w 51. min., grając w przewadze, w końcu udało im się zaskoczyć katowickiego golkipera. W końcówce znowu obudzili się wicemistrzowie Polski, którzy za sprawą Devecki po raz kolejny zaskoczyli Fikrta i ostatecznie wygrali całe spotkanie 4:1.

Tauron KH GKS Katowice – Unia Oświęcim 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Bramki: Devecka (2), Łopuski, Malasiński – Saur

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski – Cakajik, Devcecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński – Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek oraz Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Sawicki

KS Unia Oświęcim: Fikrt (Lipiński) – Jachym, Gabryś, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka – Saur, Maciejewski, Themar, Haas, Tabacek – A. Kowalówka, Paszek, Wojtarowicz, Piotrowicz, Wanat oraz Malicki