Jeśli ktoś po pucharowym zwycięstwie z Pogonią wierzył, że GieKSa się przełamała i znowu zacznie wygrywać w lidze, to srodze się zawiódł. Katowiczanie po raz kolejny zagrali kiepsko i po golu w ostatniej sekundzie przegrali z Termalicą Niecziecza 1:2.

W pierwszej połowie spotkania nieznaczną przewagę posiadali gospodarze, którzy stworzyli kilka sytuacji, które mogli zamienić na bramki. Najbliżej szczęścia był w 27. min. Błąd, ale jego strzał czubkami palców sparował golkiper gości. Tuż przed przerwą dwukrotnie blisko zdobycia bramki był też Rumin, ale za pierwszym razem minął się z piłką, a za drugim oddał nieczysty strzał po podaniu Poczobuta.

Druga część meczu zaczęła się od dwóch bardzo dobrych akcji GKS-u. Niestety Piesio nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a strzał Bronisławskiego trafił prosto w Trelę. Kilka minut później to goście mogli objąć prowadzenie, ale przytomnie w obronie zachował się Frańczak, który przerwał groźny kontratak przeciwników. W 60. min. Termalica znowu zaatakowała, a przed utratą bramki uratowała gospodarzy świetna interwencja Barana. 2. min. później katowicki golkiper nie miał jednak nic do powodzenia i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1:0 dla gości. Kilka minut później szczęście uśmiechnęło się do katowiczan. Po dośrodkowaniu Błąda futbolówkę do własnej bramki skierował bowiem Grzelak. Od tego czasu Trójkolorowi próbowali przechylić szalę meczu na swoją korzyść. Niestety niewiele z tego wynikało, a w ostatniej minucie Mateusz Kupczak dobił piłkę odbitą od słupka bramki gospodarzy i tym samym ostatnia w tabeli Termalica wygrała z GieKSą na Bukowej i wyprzedziła katowicką drużynę w tabeli.

Po dwunastu kolejkach GieKSa zgromadziła zaledwie 9 pkt i zajmuje wspólnie z Garbarnią Kraków ostatnie miejsce w tabeli.

GKS Katowice – Bruk-Bet Termalica Nieniecza 1:2 (0:0)

Bramki: Grzelak (s.) – Putiwcew, Kupczak

GKS Katowice: Baran – Frańczak, Lisowski, Remisz, Puchacz – Anon (56. Michalik), Bronisławski, Poczobut, Piesio (64. Łyszczarz), Błąd (83. Tabiś) – Rumin.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Trela – Szeliga, Putiwcew, Szarek, Grzelak – Gergel (90. Vilhjamnsson), Kupczak, Stefanik (66. Szymonowicz), Jovanović (85. Kiełb), Skóraś – Gutkovskis.