Nic nie pomogło odejście trenera Paszulewicza. GieKSa zagrała dzisiaj kolejny bardzo słaby mecz i zaledwie zremisowała z Puszczą Niepołomice 1:1, co i tak jest nie lada wyczynem, zważywszy, że zawodnicy gospodarzy przez całe 90. minut nie stworzyli ani jednej groźnej akcji pod bramką przeciwnika.

GieKSa rozpoczęła spotkanie bardzo słabo. Pierwszy strzał na bramkę gości, dodajmy niecelny, oddany został dopiero w 9. min. Chwilę wcześniej to Puszcza mogła prowadzić, ale jeden z zawodników gości, który znalazł się tuż przed Pawełkiem, upadł i uderzona przez niego futbolówka minęła bramkę. Choć nic tego nie zapowiadało, w 14. min. katowiczanie objęli prowadzenie. Po niepotrzebnym faulu na Śpiączce, sędzia odgwizdał rzut karny, który pewnie wykorzystał Adrian Błąd. Niestety to była pierwsza i ostatnia w tym meczu udana akcja gospodarzy. 12. min. później był już remis, a strzelcem braki został Hubert Tomalski, który wykorzystał fatalne zagranie jednego z katowickich obrońców. Tuż przed przerwą mogło być 2:1 dla gości, ale tym razem rewelacyjnie w bramce spisał się Pawełek, który wybronił sytuację sam na sam.

O drugiej części gry można napisać jedynie tyle, że się odbyła. Obie drużyny nie stworzyły przez całe 45. min. ani jednej ciekawej sytuacji. Nieliczni dziś na stadionie kibice z minuty na minutę byli coraz bardziej sfrustrowani i kwitowali grę swojej drużyny niewybrednymi akapitami. Ostatecznie mecz skończył się remisem 1:1. Było to szóste spotkanie w rzędu GieKSy, które zakończyło się stratą punktów.

Grzegorz PiesioNie wiem, co się z nami dzieje. Znowu jako pierwsi strzelamy gola, prowadzimy, a potem tracimy prowadzenie i to frajersko. Nie możemy tracić takich bramek. W drugiej połowie, to był już typowy mecz walki, gdzie obie drużyny starały się wydrzeć zwycięstwo. Niestety nie udało nam się już zmienić wyniku meczu.

GKS Katowice – Puszcza Niepołomice 1:1 (1:1)

Bramki: Błąd – Tomalski

GKS Katowice: Pawełek – Frańczak, Lisowski, Remisz, Puchacz – Błąd (73. Anon), Piesio, Poczobut, Kurowski, Woźniak (24. Michalik) – Śpiączka (75. Rumin).

Puszcza Niepołomice: Mleczko – Szczepaniak (77. Ryndak), Czarny, Uwakwe, Drzazga (63. Orłowski), Tomalski, Stefanik, Furtak, Stawarczyk, Żytek (90. Bartków), Mikołajczyk.