GieKsa kontynuuje zwycięską passę. Po odprawieniu mistrzów Polski katowiczanie po emocjonującym meczu pokonali Podhale Nowy Targ 6:3.

Przez prawie całą pierwszą tercję na tablicy świetlnej utrzymywał się bezbramkowy remis. Obie drużyny toczyły zacięty bój, ale nie stwarzały wielu sytuacji podbramkowych, a kiedy już do nich dochodziło, to dobrze spisywali się bramkarze. Jedyny gol w tej części gry padł 6 sekund przed końcową syreną, a jego strzelcem został Patryk Krężołek, który wygrał pojedynek sam na sam z Odrobnym.

W drugiej odsłonie widzowie nie mogli narzekać na brak bramek i emocji. Już w pierwszej minucie krążek w siatce umieścił Malasiński. Niestety cztery minuty później Neupauer wykorzystał grę Podhala w przewadze i zaskoczył Lindskoug’a. W 30. min. GieKSa po raz kolejny odskoczyła rywalowi, a Odrobnego zaskoczył Mikołaj Łopuski, który wykorzystał świetne podanie Wronki. Dwubramkowa przewaga katowiczan trwała jednak zaledwie trzy minuty i na drugą przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 3:2 dla gospodarzy.

Trzecią tercję lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko doprowadzili do wyrównania, kolejny raz wykorzystując grę w przewadze. Ta bramka wyraźnie podenerwowała Trójkolorowych, którzy rzucili się do ataku. Przewaga katowiczan po kilku minutach przyniosła efekty i ostatecznie po golach Łopuskiego, Rothli i Laakkonena GieKSa pokonała Podhale 6:3.

– Długo nam dzisiaj nie wychodziło, do tego łapaliśmy dużo kar, a sędzia nie widział przewinien przeciwników. Najważniejsze jest jednak, że po raz kolejny zdobyliśmy trzy punkty – powiedział po meczu Patryk Wronka. – Już we wtorek czeka nas kolejny trudny pojedynek, tym razem z Cracovią. Mogę jednak zapewnić kibiców, że my jak zawsze będziemy grać o zwycięstwo – dodał napastnik GieKSy.

Tauron KH GKS Katowice – 6:3 TatrySki Podhale Nowy Targ 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Bramki: Krężołek, Malasiński, Łopuski (2), Rothla, Laakkonen – |Neupauer (2), Tolvanen

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski – Cakajik, Devecka, Lakkonen, Pasiut, Malasiński – Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Sawicki, Krężołek oraz Wysocki, Skokan, Michał Rybak, Maciej Rybak.

TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny (Kapica) – Dutka, Mrugała, Guzik, Zapała, Worwa – Jaśkiewicz, Tolvanen, Siuty, Dziubiński, Różański – Wajda, Kapica, Michalski, Neupauer, Liikanen oraz Wsół.