W piątym półfinałowym meczu play-off GKS Katowice wygrał z Cracovią 4:1 i tym samym zapewnił sobie awans do finału, gdzie spotka się z GKS-em Tychy.

Od pierwszych minut spotkania obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek, bardziej troszcząc się o nie stracenie bramki, niż jej strzelenie. Jedyny gol w tej tercji padł w 9 min., kiedy dobrą akcję Wronki i Fraszki technicznym strzałem zakończył bohater piątkowego spotkania Tomasz Malasiński.

Na początku drugiej części lepsze wrażenie sprawiali katowiczanie, ale po błędzie obrony wyrównującą bramkę strzelił Drzewicki, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Owenem po świetnym podaniu Dziubińkiego. Kilka minut później było już jednak 2:1, a gumę w siatce umieścił Themar. W 40. min. mogło być 3:1 dla Trójkolorowych, ale Grof mający przed sobą pustą bramkę nieczysto uderzył w krążek i tej wymarzonej sytuacji nie wykorzystał.

W trzeciej tercji szczelnie wypełniający Satelitę Spodka kibice spodziewali się ataków gości, którzy nie mieli już nic do stracenia. Krakowianie rzeczywiście częściej utrzymywali się przy krążku, ale widać było, że zawodnicy GieKSy cały czas kontrolowali sytuację i czyhali na kontrę i zadanie decydującego ciosu. W 48 min. dynamiczną akcję Wronki zakończył Devecka i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:1. W końcówce Cracovia wycofała z lodu Radziszewskiego, ale efektem tej zagrywki był czwarty gol dla podopiecznych trenera Toma Collena, którego zdobywcą został Wronka.

Ostatecznie katowiczanie pokonali krakowian 4:1, wygrywając całą rywalizację również 4:1. W wielkim finale GieKSa spotka się z GKS-em Tychy. Pierwszy mecz już w środę na wyjeździe.

Tauron KH GKS Katowice – Comarch Cracovia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Bramki: Malasiński, Themar, Devecka, Wronka – Drzewiecki

TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Łopuski, Rohtla, Strzyżowski – Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Themar, Sawicki, Vozdecky – Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) – Noworyta, Chaloupka, Sykora, Da Costa, Kalus – Rompkowski, Kolesnikovs, Urbanowicz, Bryniczka, Kapica – Sinagl, Wajda, Drzewiecki, Dziubiński, Vorobyev – Szurowski, Dutka, Zygmunt, Słaboń, Domogała