Wczoraj GieKSa musiała uznać wyższość dużo lepiej grającej Cracovii. Dzisiaj katowiczanie po raz pierwszy w tym sezonie wygrali w Krakowie i już tylko jedno zwycięstwo dzieli ich od finału. Decydująca bramka meczu padła w dogrywce. Jej strzelcem został kapitan drużyny Tomasz Malasiński.

W pierwszej części, podobnie jak wczoraj, krakowianie zdominowali GieKSę. Broniący się praktycznie przez cały czas katowiczanie na dodatek łapali mnóstwo kar, co powodowało, że gospodarze długimi minutami nie wychodzili z naszej tercji obronnej. Na szczęście defensywa podopiecznych trenera Toma Collena spisywała się dzisiaj bez zarzutów, a do tego w bramce pewnie interweniował Owen i po 20. minutach na tablicy świetlnej widniał bezbramkowy remis.

Druga odsłona zaczęła się źle dla Trójkolorowych, bo już w pierwszej minucie Chaloupka mocnym strzałem z niebieskiej linii umieścił krążek w siatce, wykorzystując grę gospodarzy w przewadze. W kolejnych minutach katowiczanie w końcu jednak zaczęli grać odważniej i stwarzać zagrożenie pod bramką Radziszewskiego. Dobra gra katowiczan przyniosła efekt w 30. min., kiedy Łopuski doskoczył do krążka sparowanego po strzale Rothli i doprowadził do wyrównania. Choć do ostatniego gwizdka w tej tercji obie drużyny stworzyły jeszcze po kilka groźnych sytuacji, obaj bramkarze zachowali już czyste konto.

W trzeciej odsłonie to katowiczanie byli częściej przy krążku i stwarzali więcej zagrożenia pod bramką rywali, niestety nie udało im się ani razu zaskoczyć Radziszewskiego. Cracovia także miała swoje akcje, ale pewnie dzisiaj grający Owen również nie dał się zaskoczyć i o losach pojedynku zadecydowała dogrywka, którą po golu Malasińskiego wygrał GKS. Dzięki temu zwycięstwo Trójkolorowi prowadzą już z Cracovią 3:1 i do awansu do finału brakuje im już tylko jednego oczka.

Kolejny pojedynek pomiędzy obiema ekipami odbędzie się w poniedziałek w Satelicie Spodka.

Comarch Cracovia – Tauron KH GKS Katowice 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, d. 0:1)

Bramki: Chaloupka – Łopuski, Malasiński

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) – Noworyta, Chaloupka, Sykora, Da Costa, Kalus – Rompkowski, Kolesnikovs, Urbanowicz, Bryniczka, Kapica – Sinagl, Wajda, Drzewiecki, Dziubiński, Vorobyev – Szurowski, Dutka, Zygmunt, Słaboń, Domogała

TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar – Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Łopuski, Sawicki, Strzyżowski – Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch