GieKSa rozegrała kolejne świetne spotkanie i pokonała dzisiaj Cracovię Kraków 4:2. Dwie bramki katowiczanie zdobyli grając w osłabieniu jednego zawodnika.

Od pierwszych minut meczu na lodzie trwał zacięty bój o każdy krążek. Choć obie drużyny stworzyły kilka dogodnych sytuacji, żadnej nie udało się jednak zaskoczyć bramkarza rywali i po 20 minutach na tablicy świetlnej widniał bezbramkowy remis.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części gry. Jako pierwszy krążek w siatce umieścił Patryk Wronka, który wykorzystał fatalny błąd Radziszewskiego, w momencie, kiedy krakowianie grali w przewadze jednego zawodnika. Kilka minut później było już dwa zero. Tym razem Oskar Krawczyk idealnym podaniem wypuścił Grofa, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pięknym lobem podwyższył wynik spotkania. Ambitnie grający goście jednak nie odpuszczali i w 30. oraz w 33. min. dwa razy pokonali Owena i wyrównali wynik spotkania. Na tym jednak emocje w tej tercji się nie skończyły. W końcówce bowiem dał o sobie znać Bartosz Fraszko, który najpierw zakończył kontratak GieKSy w osłabieniu 5:4, a kilkadziesiąt sekund później wykorzystał podanie Dusana Devecki i ponownie wyprowadził gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie.

W trzeciej tercji Trójkolorowi spokojnie kontrolowali losy meczu i rzadko dopuszczali krakowian do sytuacji strzeleckich. Kiedy gościom udawało się przechytrzyć katowicką obronę, na posterunku stał Owen, który nie dał się już zaskoczyć i GieKSa ostatecznie wygrała spotkanie 4:2.

Po pierwszych półfinałowych pojedynkach GKS wygrywa więc z Cracovią 2:0. Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w czwartek i piątek w Krakowie.

KH Tauron GKS Katowice – Comarch Cracovia 4:2 (0:0, 4:2, 0:0)

Bramki: Wronka, Grof, Fraszko (2) – Słaboń, Da Costa

TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar – Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Łopuski, Sawicki, Strzyżowski – Krawczyk, Skoskan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) – Noworyta, Chalopuka, Sykora, Da Costa, Kalus – Rompkowski, Kolesnikovs, Urbanowicz, Bryniczka, Drzewiecki – Dutka, Wajda, Domogała, Vorobyev, Kapica – Szurowski Zygmunt, Dziubiński, Słaboń, Sinagl