W meczu 38. kolejki GieKSa zdeklasowała Automatykę Gdańsk aż 10:2. Było to ósme z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Toma Collena.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy i już po dziesięciu minutach, po golach Krężołka, Themara, Wanackiego i Malasińskiego, na tablicy świetlnej widniał wynik 4:0. W tym momencie do bramki Automatyki wszedł Witkowski, który zastąpił Gorodetskiego, katowiczanie zaś uspokoili swoją grę i do końca tercji nie padła już żadna bramka.

W drugiej tercji GieKSa spokojnie kontrolowała grę i wydawało się, że wielu emocji już w tym meczu nie będzie. Wszystko zmieniło się w 29. min., kiedy w kontrowersyjnej sytuacji krążek do siatki skierowali gdańszczanie. Zawodnicy GKS-u tłumaczyli, że gol nie powinien zostać uznany, gdyż Shane Owen obronił strzał Rompkowskiego, a potem został wepchnięty do swojej bramki. Pomimo protestów sędziowie nie zmienili swojej decyzji, co wyraźnie podburzyło katowickich hokeistów, którzy jeszcze w tej części gry dołożyli cztery trafienia, a w trzeciej kolejne dwa i ostatecznie wygrali całe spotkanie aż 10:2.

Już w najbliższy czwartek GieKSa w Satelicie Spodka podejmować będzie Cracovię Kraków. Mecz nie ma już żadnego znaczenia, bo krakowianie stracili dzisiaj punkty z Unią Oświęcim i nie mają już szans wyprzedzić katowiczan w tabeli.

Tauron KH GKS Katowice – MH Automatyka Gdańsk 10:2 (4:0, 4:2, 2:0)

Bramki: Krężołek (2), Themar, Wanacki, Malasiński, Sawicki, Fraszko, Michał Rybak, Cakajik, Strzyżowski – Rompkowski, Vitek

TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Vozdecy, Rohtla, Themar – Devecka, Skokan, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Krężołek, Sawicki, Strzyżowski oraz Krawczyk, Dalidowicz, Michał Rybak, Majoch

MH Automatyka Gdańsk: Gorodetsky (Witkowski) – Bilcik, Wysocki, Kalinowski, Rompkowski, Skutchan – Lehmann, Wachowski, Vitek, Stasiewicz, Samusenko – Leśniak, Kantor, Strużyk, Pesta, Marzec oraz Smal, Szczerbakow, Różycki, Wrycza