GieKSa w ostatnich jedenastu meczach wygrała zaledwie jeden raz. Dzisiaj katowiczanie toczyli wyrównaną walkę tylko w pierwszym secie i przegrali z Treflem Gdańsk aż 3:0.

Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć swoim rywalom. Set zakończył się po emocjonującej końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowali gdańszczanie, którzy po zagrywce Schulza wykorzystali siódmę piłkę setową i objęli prowadzenie w meczu.

Druga i trzecia odsłona miały bardzo podobny przebieg. Po pierwszych, wyrównanych minutach, kikupunktową przewagę osiągali goście, którzy nie oddawali jej już do końca i ostatecznie wygrali drugiego seta do 19, a trzeciego do 21. Tym samym Trefl zrewanżował się podopiecznym trenera Piotra Gruszki, którzy w pierwszej rundzie w Gdańsku także wygrali 3:0.

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 0:3 (29:31, 19:25, 21:25)

GKS Katowice: Komenda, Quiroga, Krulicki, Butryn, Kapelus, Pietraszko, Mariański (libero) oraz Stańczak (libero), Stelmach, Witczak, Sobański, Fijałek, Kalembka

Trefl Gdańsk: Sanders, Mika, McDonnell, Schulz, Szalpuk, Nowakowski, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak