GKS Katowice pewnie pokonał Polonię Bytom 7:2. Najlepszym zawodnikiem na lodowisku był Patryk Wronka, który zanotował jedną bramkę i aż cztery asysty.

Spotkanie zaczęło się od ataków gospodarzy, którzy już w 5. min., za sprawą Marka Strzyżowskiego, objęli prowadzenie. Później, choć przewaga nadal należała do GieKSy, wyrównującą bramkę strzelili bytomianie, którzy wykorzystali grę w przewadze 5:4. Tuż przed przerwą swój koncert rozpoczął Patryk Wronka, który świetnie obsłużył Fraszkę i po 20. minutach katowiczanie wygrywali 2:1.

Drugą tercję GKS wygrał także 2:1. Gole dla naszej drużyny zdobyli Devecka, po kolejnej asyście Wronki oraz Maciej Rybak, który wykorzystał fatalny błąd obrońcy.

Trzecia tercja to spokojna i konsekwentna gra Trójkolorowych, którzy jeszcze trzy razy zaskoczyli debiutującego dzisiaj w barwach Polonii Studzińskiego, który jeszcze zaledwie kilka dni temu występował w barwach GKS-u. Bramki dla gospodarzy w tej części gry strzelili kolejno: Wronka, Malasiński i Wanacki.

Tauron KH GKS Katowice – TMH Polonia Bytom 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Bramki: Strzyżowski, Fraszko, Devecka, Maciej Rybak, Wronka, Malasiński, Wanacki – Salamon, Uryga

TAURON KH GKS Katowice: Owen, (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Themar – Devecka, Martinka, Malasiński, Fraszko, Wronka – Rąpała, Grof, Majoch, Sawicki, Dalidowicz – Krawczyk, Michał Rybak, Maciej Rybak

TMH Polonia Bytom: Studziński (Landsman) – Turon, Stępień, Krzemień, Kozłowski, Bajon – Działo, Cunik, Pastryk, Jaworski, Salamon – Kalinowski, Falkenhagen, Kamenev, Kłaczyński, Frączek – Uryga, Dybaś, Owczarek, Mularczyk