Wrak renault / fot. Straż Miejska Katowice
Reklama

Wraki znikają z katowickich ulic, ile 2017 roku? W sumie przez cały ubiegły rok z ulic na terenie miasta odholowano 51 wraków. To na pierwszy rzut oka może okazać się nie taka droga przygoda, ale łatwo może uderzyć nas mocno po kieszeni.

Porzucenie auta może kosztować i  to sporo.  W Katowicach obowiązujące stawki to: usunięcie pojazdu, to koszt 476 zł (auto do 3,5 tony). Następnie 38 zł za każdą dobę parkowania.

Reklama

– Ponadto, gdy auto jest brudne i otwarte, pobierana jest opłata 75 złotych za usunięcie z niego śmieci. Gdy auto jest zamknięte dochodzi jeszcze koszt awaryjnego komisyjnego otwarcia w kwocie 50 złotych – informuje Jacek Pytel ze Straży Miejskiej w Katowicach.

W mieście są tacy – już ustaleni właściciele wraków – którzy muszą zapłacić ponad 16 tys. złotych.

W myśl zapisów art. 50a ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym  pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza. Pojazd usunięty w trybie określonym wyżej, nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się. Pojazd ten przechodzi na własność gminy z mocy ustawy – informuje Straż Miejska w Katowicach.

Ostatni wraki zniknęły z ulic Kołodzieja i Ordona, gdzie zajmowały miejsca parkingowe. Oba trafiły na parking strzeżony.

W  2017 strażnicy miejscy prowadzili 114 spraw związanych z wrakami. W 51 przypadkach samochody zostały odholowane i trafiły na strzeżony parking, w 63 usunęli je sami właściciele po czynnościach zainicjowanych przez municypalnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 24 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.